Inspiracją kolekcji marki Annais na sezon 2010 jest gwiazda prosto z Hollywood. 11 września 2009 r. na Zamku Książ odbył się wyjątkowy pokaz sukien ślubnych. Na wybiegu pojawiły się... Marlena Dietrich i Greta Garbo, Rita Hayworth w sukni Ginevra zaprezentowała znaną scenę z rękawiczką z filmu Gilda, Jean Harlow dekadencko przemaszerowała w sukni Ginger, paląc papierosa na długiej lufce, Marylin Monroe otoczyła się oczywiście mężczyznami i diamentami, a Elizabeth Taylor opuściła suknię, pokazując swoje ciało. To oczywiście modelki ucharakteryzowane na gwiazdy kina.

Dzisiejsza moda ślubna, podobnie jak moda codzienna, to trendowy mix poszczególnych dekad stulecia. Właściwie wszystko już było: suknie józefinki, bufki, spłaszczone kwiaty, szerokie doły, czy kroje opinające ciało. Zmieniają się szczegóły tylko tkaniny, połączenia. Nie ma już ściśle obowiązujących kanonów. Panna Młoda, cokolwiek wybierze z nowej kolekcji Annais – drapowaną suknię z tafty, powłóczystą z szyfonu, „rybę” z koronki, czy  tiulową bombkę – będzie modna. Najważniejsze, aby być sobą i dopasować suknię do swojej osobowości.

Wśród tego mixu trendów w kolekcji Annais wyróżnić można jednak kilka kierunków – m.in. powłóczyste suknie szyfonowe oraz kreacje o szerokich, przede wszystkim tiulowych dołach. Dla modnych Panien Młodych obowiązkiem sezonu są suknie asymetryczne, na jedno ramię. 
„To adaptacja wieczorowych sukien celebrytek na potrzeby ślubnych ceremonii” – mówi Lena Lempicka, projektantka Annasis.

Klientki Annais odnajdą gwiazdorski blask także w bardziej tradycyjnych kreacjach, zaprojektowanych przez Annę Ismeńską. Anna przywróciła do łask szerokie suknie z dziewczęcych snów o ślubie z księciem. Wbrew kryzysowi ma być bogato, czyli haftowane góry, ozdobione lśniącymi kamieniami i duże, tiulowe doły. W takiej kreacji wystąpiła na pokazie modelka, która wcieliła się w postać Marylin Monroe. Dla niechętnych tradycyjnym krojom pozycję numer jeden w tym sezonie stanowią suknie z koronki pokryte delikatnym, przezroczystym tiulem. W ten sposób koronka nabiera niesamowitej lekkości.

Podczas Pokazu wręczono Oscara dla Najlepszego Sprzedawcy Annais 2009. W tym roku nagrodę tę odebrała pani Irena Gruman z salonu Suzanne B. w Opolu