Można powiedzieć, że sprzęt komputerowy jest ulepszany z miesiąca na miesiąc. Jest to zdecydowanie nie na rękę posiadaczom starszych komputerów, będącym zarówno miłośnikami nowych gier komputerowych, bowiem wymagania najnowszych z nich znacznie przeważają możliwości pecetów tych właśnie użytkowników. Na szczęście ostatnio na półkach polskich sklepów pojawiła się pozycja, która na pewno zadowoli niektórych  zdefiniowanych powyżej nieszczęśników.

Mowa tutaj o Poker Simulator PL czyli zaawansowanej symulacji najpopularniejszej odmiany pokera, czyli Texas Hold em w wersji No Limit, w której można obstawiać bez żadnych ograniczeń. Gra oferuje możliwość zapoznania się z zasadami pokera. W tym celu przygotowano wiele trybów, dzięki którym można nauczyć się wszystkich podstawowych zagrań, a także ciekawych rzeczy na temat oceniania swoich szans na wygraną, czy blefowania. Nabyte umiejętności i triki oraz trafność oceny przeciwników, przy odrobinie szczęścia, dają duże szanse na zwycięstwo w turniejach, które stanowią kluczową część gry.

Ciekawostką jest, że twarzą polskiej wersji językowej gry jest Michał Wiśniewski - Prezes Zarządu Polskiego Związku Pokera oraz znany wszystkim lider grupy Ich Troje. Muzyk oprócz swojego wizerunku, użyczył także głosu krupierowi Poker Simulator.

Najważniejsze cechy:

- pełna polska wersja językowa

- 16 różnych lokalizacji oddających różną atmosferę

- tryb gry w sieci (od 2 do 10) graczy

- możliwość umieszczenia swojego zdjęcia i nazwiska w grze

- 4 poziomy sztucznej inteligencji (AI) od początkującego do legendy pokera

- 3 rodzaje stylów w przeciwnika (pasywny, agresywny, zmienny)

- wybór dynamicznych lub statycznych kamer plus dodatkowa mini kamera

- szkoła pokera dla początkujących (zasady, układy rąk, itp.)

- tryb pomocy i statystyk

- leksykon pokera od A do Z

- opcjonalny czynnik szczęścia (handicap pomaga uzyskać lepsze lub gorsze otwierające karty)

- 7 trybów turnieju (6 kwalifikacji w różnych miejscach oraz Wielki Finał)

- 4 mini gry w pokera (pomagają nauczyć się grać)

- tryb Jukebox - pozwala na dodawanie własnej muzyki

- trening dla zaawansowanych graczy (blefowanie, język ciała, kursy, porady, itp.)

Podsumowując, jest to tytuł, który z pewnością warto sprawdzić. Śmiało powiedzieć, że jest to przełomowy, elektroniczny symulator pokera. Jako największy plus można uznać fakt, że nie jest on przeznaczony tylko dla doświadczonych, znających zasady graczy, gdyż zawiera szereg poradników oraz instrukcji, które z pewnością pomogą nowicjuszom. Jeżeli zawsze chciałeś nauczyć się gry w prawdziwego pokera, widzianego na amerykańskich filmach, to wreszcie masz do tego okazję!