Internet, okulary 3D, specjalne ekrany - wkraczamy w teren gdzie granica między realnym światem, a wirtualnym jest bardzo cienka. Już teraz osoby grające w Second Life przenoszą swe życie w grę komputerową, do tego stopnia, że biorą nawet śluby, rozwodzą się, czy rodzą dzieci.
Na początku stycznia Edelman, największa niezależna agencja sieciowa public relations na świecie, otworzyła swoje 47 biuro. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że siedziba mieści się na Wyspie Edelmana, a sama wyspa w Second Life.

Firma IDEO Labs stworzyła bardzo interesujący pokój, gdzie możemy przeżywać efekty trójwymiarowe.  iCube jest stworzony z trzech ścian i podłogi, wszystko w wymiarze ok.. 2 x 2 x 2 metry.  Na każdej powierzchni jest wyświetlany stereoskopowy obraz w wysokiej rozdzielczości.
Widz stoi w pokoju i ma na sobie okulary 3D z polaryzacją.
Okulary mają specjalne wskaźniki, które są oświetlone za pomocą IR LED na granicach pokojów, oraz całość dopełniają kamery z czujnikiem podczerwieni.
Dzięki okularom i kamerom rejestrowana jest lokalizacja każdego oka oraz obraz dostosowuje się do pozycji osoby znajdującej się w środku.
Efekty są niesamowite. Na filmiku poniżej możemy zobaczyć o co dokładnie chodzi, jednak oczywiście efekt nie jest taki, jakbyśmy byli w pokoju. Człowiek ma wrażenie, jakoby był w prawdziwej przestrzeni 3D, gdzie wszystko się zmienia - powiększa się i maleje, w zależności od punktu oglądania.
Natomiast po minie Pana na wideo, widać, że nie tylko zjawisko jest rewelacyjne, to na dodatek niezła to musi być zabawa.


Amazing 3D immersion technology from IDEO Labs on Vimeo

.