Już od dawna wiadomo, że nasze rodzime modelki robią karierę za granicą. Chodzą po wybiegach u najlepszych projektantów, zdobią okładki światowych pism. Oprócz urody, wyróżnia je też skromność i pracowitość. I dla nikogo chyba nie brzmią obco nazwiska Anja Rubik, Anna Jagodzińska, Małgosia bela czy Kasia Struss. Wychodzi na to, że jesteśmy „fabryką” atrakcyjnych kobiet. A co z mężczyznami? Oni też nie zostają w tyle!

Paweł Staliński podbija Nowy York! Syn aktorki Doroty Stalińskiej, model agencji New Age, wzbudził wielkie zainteresowanie agentów Next Model Management - jednej z najlepszych światowych agencji modeli. Paweł Staliński ma 20 lat, właśnie kończy studia fotograficzne, a niedługo zacznie studiować rachunkowość i ekonomię. Tymczasem dorabia prezentując ubrania podczas pokazów mody. 
Next Model Management jest agencją modeli i modelek z siedzibą w Nowym Yorku I Paryżu. Założona w 1989 przez Faith Kates. Next konkuruje z najlepszymi na świecie agencji, w tym z Elite. Wypromowała takie modelki jak Molly Sims, Yasmin Warsami czy Abe Beatriz Barroz. Z ciekawostek świata mody to fakt, że w 2008 r. Elite złożyła pozew przeciwko Next za „kradzież” super modelki Karlie Kloss. Next model Management ma już „pod swoimi skrzydłami”: Anje Rubik, Małgosię Belę czy Magdalenę Frąckowiak.

Mam nadzieję, że Paweł Staliński weźmie przykład ze swoich bardziej doświadczonych koleżanek i nie zawiedzie światowych wybiegów i projektantów (w rodzimej branży prezentował chociażby najnowszą kolekcję Tomasza Ossolińskiego) bo choć ostatnio jest wziętym modelem i w tej branży czeka go wielka kariera, póki co cienko przędzie. A i pieniądze niewątpliwie mu się przydadzą, bo jak twierdzą brukowce aby Paweł mógł kupić mieszkanie jego mama musiała wziąć na nie kredyt