Barbie to niewątpliwie najpopularniejsza z lalek, o której marzy każda dziewczynka. W tym roku obchodzi swoje 50-letnie urodziny. Na polski rynek trafiła innowacyjna linia lalek Barbie Fashionista z rocznicy. Nowa kolekcja stała się również powodem do zorganizowania pokazu mody inspirowanego stylem Barbie. Donna Karan, Vivienne Tam czy Betsey Johnson to tylko kilka nazwisk, które zaprezntują swoje projekty w Domu Dochodowym w Warszawie. Również zobaczymy na wybiegu prace polskich projetkantów, jak: duetu Paprocki & Brzozowski, Macieja Zienia, Gosi Baczyńskiej, Dawida Wolińskiego, Tomasza Ossolińskiego, Izabeli Łapińskiej oraz Ani Kuczyńskiej.

„Barbie zawsze była dowodem na to, że kobieta ma w życiu możliwość wyboru. Nawet we wczesnych latach Barbie nie musiała odgrywać klasycznych ról dziewczyny Kena czy typowej zwolenniczki zakupów. Miała odpowiednie stroje, by zostać pielęgniarką, stewardessa, czy piosenkarką w nocnym klubie. Uważam, że wszystkie możliwości wyboru, jakie miała lalka Barbie, pomogły jej już na samym początku zdobyć popularność nie tylko wśród córek – które pewnego dnia miały stworzyć główną fale kobiet na kierowniczych i profesjonalnych stanowiskach – ale też wśród ich mam”.- Ruth Handler, która stworzyła lalkę Barbie.

Jesteśmy bardzo ciekawi jak będzie wyglądać kolekcja, szczególnie polskich projektantów. Jak sobie poradzą ze zrobieniem ubranka dla Barbie w wersji XXL?! Wiadomo jedno, że stroje będą kolorowe i cukierkowate!