Nazywa się Martyna Frankow i pochodzi z Wrocławia. 19-letnia ciemnowłosa piękność o słowiańskiej urodzie i zielonych oczach. W ubiegłym roku podpisała kontrakt z najbardziej prestiżową agencją modelek – IMG. Dołączyła tym samym do grona takich sław modelingu jak Kate Moss, Lara Stone i Daria Werbowy, Liv Tyler, Maria Szarapowa i Roger Federer.

W wywiadzie dla magazynu WWD opowiada o początkach rozpędzającej się kariery. Jako 16-latka umieściła w Internecie swoje zdjęcia. Natychmiastowy odzew wrocławskiej agencji modelek podjudził marzenia młodziutkiej Martyny. "Powiedzieli, że mam bardzo interesującą twarz"- wspomina.

Zaczęły się pierwsze wyjazdy- Hiszpania, Paryż, Mediolan a potem Tokio. Wreszcie otrzymała zaproszenie do Nowego Jorku. Tutaj otworzyły się przed nią żelazne drzwi do kariery.  Wczoraj w Nowym Jorku projektanci zainaugurowali sezon na jesień-zimę 2012-13. Polka jest niewątpliwą faworytką . Wszyscy wróżą jej ogromna karierę.


"To nowa Penelope Cruz. Jesteśmy pewni, że będzie sensacją imprezy"-magazyn WWD
Czy nowa twarz ,,New York Fasion Week” ma szanse zabłysnąć jak pozostałe Polski: Zuzanna Bijoch, Monika "Jac" Jagaciak czy  Basia Szkaluba? Trzymamy kciuki.

Martyna Frankow

modelka Martyna Frankow

Martyna Frankow z agencji IMG

autor: Aleksandra Daniszewska

Źródło zdjęć:
www.wwd.com/eye/fashion/model-call-martyna-frankow-5594200