Urodziła się w Warszawie, ma 30 lat. Ma polskie imię i polskie nazwisko. Jednak pracuje i mieszka w USA. Do Chicago przeprowadziła się z mamą, gdy miała 5 lat. Gdy miała lat kilkanaście zaczęła pracować jako modelka i fotomodelka. Przeprowadziła się do Los Angeles. Zaczęła się także sprawdzać jako aktorka. Chociaż grała epizody w hollywoodzkich produkcjach np. „Legalna Blondynka”, „Planeta Małp” i „Straszny film 4”.Uważana jest za bardzo piękną i atrakcyjną kobietę. Świadczą o tym liczne sesje rozbierane w przeróżnych czasopismach. Ma na swoim koncie zdjęcia w takich magazynach jak: "Playboy", "CKM", "FHM", "GQ", "Personal", "Inside Sport", "Stuff", "Steppin Out", "Teeze" i "Maxim". Pojawiła się na okładce amerykańskiego „Playboya” i „Maxi”. Swoje uroki prezentowała także w polskich gazetach. Aż czterokrotnie pozowała dla „CKM”. Jej wdziękom nie oparła się również polska edycja „Playboya”. Często była uznawana najbardziej seksowną, najgorętszą kobietę. Tytuły przyznawały jej czasopisma dla mężczyzn.

Jej słowiańska uroda jest bardzo pociągająca w USA. Zaproszono ją do IX edycji amerykańskiego „Tańca z gwiazdami”. Jej partnerem jest Derek Hough, który tańczył wcześniej z Jennie Garth, Brooke Burke, czy Lil' Kim. W edycji, w której tańczy gwiazda biorą udział m.in. Kelly Osbourne, Aaron Carter i Melissa Joan Hart. Okazało się, że gwiazda bardzo dobrze radzi sobie w tanecznym show. Jury jest pod dużym wrażeniem jej tańca. Nie wykluczone, że Joanna może wygrać konkurs. Jej przeciwniczką jest również piękna i uwodzicielska piosenkarka Mya. W ostatnim odcinku modelka tańczyła paso doble w wersji futurystycznej. Jej interpretacja zachwyciła jury. Modelka wystąpiła w kosmicznym kostiumie z fosforyzującymi elementami i w blond peruce. Jurorzy uznali, że to był bardzo dobry występ i podkreślali, że to było genialne i mistrzowskie wykonanie.

Show w Stanach jest równie popularne co w Polsce. Widzowie szaleją na punkcie tańczących gwiazd. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w X polskiej edycji „Tańca z gwiazdami” w finale spotkają się dwie kobiety. Ciekawe, czy Joanna na tyle uwiedzie amerykańską widownię, że powiedzie ją do wygranej