Nie powstał jeszcze żaden preparat, który wróciłby nam młodość, cofając starzenie o kilka lat. Nikt z nas też nie rodzi się starcem, żeby pod koniec życia stać się młodym i umrzeć jako niemowlę, jak bohater filmu „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”. 
Jednak doczekaliśmy się, że naukowcy odkryli ten składnik naszej skóry, którego zanik powoduje powstawanie zmarszczek i zamknęli go w szklanej buteleczce. Dzięki czemu możemy go codziennie aplikować naszej skórze przedłużając jej młody wygląd. Ta cudotwórcza substancja ze względu na swoje znakomite właściwości i trudność w jej pozyskiwaniu ma wciąż dość wysoką cenę i nie jest dostępna w każdym sklepie.

Jej skomplikowanym pozyskiwaniem i przetwarzaniem w formę która daje możliwość wykorzystywania przy zachowaniu wszystkich właściwości, zajmuję się tylko kilka laboratoriów z których najlepsze znajdują się właśnie w Polsce.
Kolagen, bo tak nazwano ten drogocenny skarb, który w bardzo krótkim czasie, przy regularnym stosowaniu, poprawić może kondycję nawet najbardziej zniszczonej skóry, znany jest już od lat. Od odkrycia w jaki sposób pozyskiwać rybi kolagen, by sprzyjał on potrzebom naszej skóry, minęło już trochę czasu.

Na rynku mamy do wyboru mnóstwo kremów z kolagenem, nie wszyscy jednak wiedzą, że żaden z tych kremów nie przyniesie takich efektów jak kolagen naturalny, których produkcją zajmuje się zaledwie kilka wyspecjalizowanych Polskich firm.
Jest to produkt luksusowy ze względu na efekty jakie można dzięki niemu uzyskać, dlatego jest też drogi. Za zaledwie 50 ml żelu trzeba zapłacić minimum 100 zł, 250 ml kosztuje ok. 400 zł