Wspierajmy alternatywne młode kino!
Jak pokazuje festiwal w Gdyni, czas na młodych twórców! Następuje zmiana pokoleniowa w polskiej kinematografii. Olsztyn doczeka się niedługo premiery nowego filmu swojego młodego artysty. Tym niezwykle pomysłowym twórcą jest Tomasz Wolszczak. 
Idąc za przykładem Quentina Tarantino, tak też młody twórca czerpie garściami z innych znanych dzieł. Zapożyczając cytaty, czasem sceny, przerabia to wszystko na własne potrzeby, bawiąc się nimi i nadając im nowe znaczenie.

Najnowszy obraz Tomasza Wolszczaka "FFilm" przedstawia historię młodego człowieka uwikłanego w tajemniczą zbrodnię żony. Fabuła podzielona jest na cztery klarowne rozdziały, w których kolejno dowiadujemy się jak doszło do morderstwa. Poznajemy wyjątkowego syna głównego bohatera, który ze względu na żarłoczny apetyt oraz gigantyzm zostaje porzucony przez rodziców i wychowany w dżungli razem z dzikimi zwierzętami. W końcu odwiedzamy zakamarki mrocznej psychiki bohatera w gabinecie doktora Kaligari oraz docieramy do sedna kryminalnej układanki w wielkim FFinale.

Tomasz Wolszczak zaczynał mając 15 lat 10 minutowym filmem "Wrzask o północy". 
W roku 2006 powstało "33 1/3" który zajął pierwsze miejsce w Krótkim Konkursie Filmowym organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie w 2006 roku. Z kolei obraz "Szybki Montaż" zajął 2 miejsce w kategorii Film podczas tegorocznego finału Jednominutówek, który odbył się w Galerii Pionova w Gdańsku.

Pomysł na "FFilm" wypłynął w 2005 roku, zdjęcia rozpoczęły sie w 2007. Prace nad "FFilmem" trwały 2 lata. W filmie obok amatorów występują profesjonalni aktorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W obrazie występują cztery różne gatunki filmowe. Część jest czarno-biała, inna kolorowa. Jest to pewien przekrój kinematograficzny, coś w rodzaju Filmu w Filmie.
Zapowiada się więc klimat iście Lynch’ owski! Premiera w planowana jest na listopad.

http://www.tomaszwolszczak.com/