Zagraniczne celebrytki prawie zawsze wyglądają nieskazitelnie, elegancko, po prostu pięknie. Czy polskie gwiazdy można uważać za ikony stylu? Moim zdaniem tak. Ostatnia premiera filmu o Michaelu Jacksonie „This is it” zgromadziła bardzo wiele, bardzo dobrze ubranych gwiazd. Aleksandra Kwaśniewska wystąpiła w malinowej marynarce XL, tło stanowiła czerń, całości dopełniały wygodne kozaki na płaskim obcasie. Małgorzata Kożuchowska wystąpiła w ciekawej kurtce eksponowanej również na czerni. Rewelacyjnie prezentowała się Natalia Kukulska. W czarnych spodniach haremkach i bluzeczce z falbankami. Zachwyca również bardzo modna i ciekawa fryzura Natalii. Kukulska od albumu „Sexiflexi” wyraźnie inspiruje się stylem lat 80. Klubowa fryzura nadała całości charakteru.

Ta premiera to tylko przykładowa impreza, gdzie polskie gwiazdy prezentowały się nadzwyczaj dobrze. Za ikony mody uznać można też Reni Jusis, która chociaż w ciąży prezentowała się ostatnio fantastycznie w zwariowanej, szarej tunice z rękawami w rozmiarze XXL. Z najnowszych trendów zwykle bardzo efektownie korzysta także Beata Sadowska. Wygląda czasem kontrowersyjnie, aczkolwiek ona zna się na modzie. Doceniła to widocznie firma Portofino. Prezenterka stała się twarzą marki i wzięła udział z Martą Żmudą Trzebiatowską w sesji reklamującej najnowszą kolekcję. Beata z jesiennych trendów najbardziej upodobała sobie wysokie kozaki za kolano i powiększone ramiona. 
Na uwagę zasługuję także Małgorzata Socha, która ostatnio na imprezach pokazuje się ubrana bardzo stylowo i trendowo. Strzałem w modową dziesiątkę był skórzany żakiet, bluzka w paski i cieliste buty, które niezwykle wydłużyły sylwetkę. Socha uwielbia elegancki minimalizm. Na imprezach pojawia się ubrana nie ekstrawagancko, ale zawsze elegancko i stosownie do okazji. 
Wreszcie można wzorować się już nie tylko na zagranicznych gwiazdach Hollywood, w kraju nad Wisłą modowo nie jest źle.

Gwiazdy coraz częściej korzystają z usług stylistów, którzy znajdują im bardzo trendowe i modne rzeczy. Ale nie samym stylistom należą się oklaski, ważne, że rodzime gwiazdy zaczęły wreszcie te propozycje nosić i wyglądać bardzo światowo