My, Polki i Polacy, mamy powód do dumy. Nasze modelki robią coraz większą furorę na światowych wybiegach. Polskie piękności są coraz bardziej doceniane przez najbardziej liczących się kreatorów. Do najgorętszych nazwisk należą Anja Rubik, Gosia Bela, Kasia Struss i Ania Jagodzińska. Ale odnoszących sukcesy na wybiegach Polek jest znacznie więcej. 

Anja Rubik, notowana na liście 50 najlepszych modelek świata, ma naturalną i bardzo delikatną urodę. Ma niezwykle plastyczną twarz, praktycznie na każdej sesji zmienia się nie do poznania. Anja jest chyba aktualnie najbardziej utytułowaną polską modelką. Spotkały ją liczne zaszczyty, między innymi otwierania lub zamykania najważniejszych pokazów (w zależności od tego, czy były to pokazy pret-a-porter czy haute couture) i reklamowania perfum "Beautiful" Estee Lauder. Wielokrotnie gościła na okładkach "Vogue", "Harper's Bazaar" itp. W 2009 roku osiągnęła właściwie szczyt - jej zdjęcie ozdobiło okładkę numeru francuskiej edycji "Vogue", która nazywana jest "wyrocznią mody" i "królową wszystkich Vogue'ów".

Małgosia Bela jest fenomenem w świecie mody. Podczas gdy tysiące dziewcząt z całego świata ze wszystkich sił stara się rozpocząć karierę w modellingu, 32-letnia Małgosia jest w tej komfortowej sytuacji, że .. to świat mody zabiega o nią. Gosia robi sobie przerwy, próbuje swoich sił w filmie, rodzi dziecko, a najwięksi projektanci i najbardziej prestiżowe magazyny mody wciąż witają ją z otwartymi ramionami. Ostatnie osiągnięcia ? Stylizowana przez Tima Burtona sesja dla "Harper's Bazaar".

Ania Jagodzińska zrobiła tzw. karierę błyskawiczną. Zaczęła od wygranej w konkursie zorganizowanym przez jedno z młodzieżowych czasopism. Szybko wysłano ją do Nowego Jorku, gdzie zawojowała amerykańskie wybiegi. Już w 2005 roku otrzymała zaszczytny tytuł modelki roku. Całkiem niedawno portal Lexposure.com okrzyknął ją najlepszą modelką świata. Ostatnia duża kampania ? Tom Ford wybrał Anię osobiście. Na wykonanych przez niego zdjęciach wystylizowana na Brigitte Bardot Ania nie ma na sobie nic prócz .. zaprojektowanych przez Forda okularów.

Kasia Struss w ciągu dwóch lat od rozpoczęcia współpracy z agencją "zaliczyła" pokazy m.in. Donny Karan, Dolce&Gabbana, Givenchy, Diora, Chanel, Burberry, Jil Sander, Prady .. Nie trzeba chyba wymieniać więcej. W 2007 roku uznana została przez portal style.com za jedną z dziesięciu najlepszych modelek na świecie. Przed Kasią jeszcze wiele lat pracy. Oby tak obfitujących w sukcesy, jak te dotychczas