Oglądając modelki na wybiegach największych designerów mody, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że oglądamy właśnie Polkę. Polskie dziewczyny robią naprawdę zachwycające kariery we wszystkich stolicach mody. Znamy sukcesy Karoliny Malinowskiej, która w Polsce jest rozchwytywana na pokazach. Wcześniej jednak wychodziła na wybieg obok Gisele Bündchen i zdobiła okładkę „Vougue”. Dzisiaj błyskotliwe kariery polskich dziewczyn można obserwować coraz częściej.


Urodziła się w Częstochowie i na nazwisko ma Rubik. Mowa oczywiście o Anji Rubik. Karierę rozpoczęła mając 15 lat, chodziła po wybiegach w Mediolanie, w Paryżu i Nowym Jorku. W rankingu magazynu „Vogue” uznana była jako jedna z 10 najlepszych modelek. Debiutowała u Chloé. Kiedy obcięła włosy, jej kariera nabrała rozpędu. Uczestniczyła w kampaniach reklamowych takich potentatów jak: Valentino, Diesel, Versace, Dior, Emporio Armani, H&M, Chloé, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren, Jimmy Choo, Gucci. Jej zdjęcia w pojawiały się m.in. w „Elle”, „Bazaar”. 
Kolejną Polką, która podbija światowe wybiegi jest Kasia Struss. Jej kariera rozpoczęła się w wieku 16 lat. Teraz mieszka w Nowym Jorku i jest pierwszą naszą krajanką, która wzięła udział w kampanii reklamowej domu mody Dior. Uważana za najlepiej ubraną modelkę przez „Vogue”. Zajmuje 14 miejsce w rankingu Top 50 Świata. Pracuje dla Dolce & Gabbana, Gucci, Valentino, Costume National, Jil Sander i Prada.

Anna Jagodzińska jest aktualnie najgorętszą twarzą sezonu, dzięki czemu otrzymała pierwsze miejsce na liście 25 najdroższych top modelek, według niemieckiego portalu Lexposure. Znalazła się na wybiegach m.in. Cavalli, Louis Vuitton, Max Mara. 
Kolejną gwiazdą wybiegów jest Magda Frąckowiak, pracuje dla najważniejszych stylistów świata i jest w wąskiej elicie najlepiej opłacanych modelek ze Wschodu. W sezonie wiosna/lato 2007 Magda otworzyła kolekcję YSL, a w pokazach jesienno-zimowych wzięła udział w prezentacjach większości najważniejszych domów mody, takich jak Missoni, Versace, La Perla, Just Cavalli, Alberta Ferretti i Gianfrano Ferré.

Dziewczęta zaczynają próbować swoich sił w zawodzie coraz wcześniej. Nastolatki chodzą na castingi, zaczynają karierę w Polsce lub od razu zaczynają od kontraktów za granicą. Opinia o piękności kobiet w naszym kraju widocznie nie są chybione. Polskie dziewczyny w świecie modnym górą!