Każda z nas  albo przynajmniej  większość mogłaby  napisać książkę o walce z cellulitem. Opanowałyśmy siłownie, pijemy hektalitry herbatek ziołowych, serwujemy naszemu ciału  ujędrniające masaże ( czemu nikt nie wspominał o siniakach? ) a rezultaty  są niewielkie.  Dlaczego wróg atakuje ? Istnieje kilka teorii powstawania cellulitu. Jedna z nich mówi , że " pomarańczowa skórka" tworzy się przez zatrzymanie wody w organiźmie i powoduje powstawania zbitych gruzdek tłuszczu. Dlatego nieprawdą jest , że cellulit dotyczy wyłącznie osób borykających  się z nadwagą, ponieważ w większym bądź  mniejszych stopniu walczą z nią  także sportsmenki zy kobiety o szczupłej sylwetce . Jest w tym jakieś pocieszenie. Z kolei inna teoria głosi , że poza hormonalnymi i genetycznymi uwarunkowaniami  cellulit jest rezultatem  osłabionych  komórek skórnych i tkanki łącznej, I tak m.in dr. Howard Murad skłaniający się ku tej tezie, opracował nowe preparaty antycellulitowe, których aktywne składniki mają pobudzać krążenie i pozostawić skórę gładką. W jego zestawie znalazły  się : Firm And Tone Serum czy Body Firming Cream.

Na pomoc przychodzą kolejne firmy w tym Vichy, które proponuje skuteczne sposoby pozbywania się nieestetycznej skórki. W swojej oferie Vichy prezentuje  krem na rozstępy Action Integrale  Vergetures  ( 97 złotych / 200 ml). Krem widocznie redukuje powstawanie niechcianej skórki i zapobiega powstawaniu nowej. Ponadto uelastycznia i  idealnie wygładza skórę, która staje się jaśniejsza i zdrowsza. Nie są to słowa rzucane na wiatr, bowiem  pod opinią rewelacyjnego kosmetyku podpisuje się coraz więcej pań :  Od ok. 5 m-ca stosuję krem od VICHY i nie mam ani grama rozstępów a to już 33 tydzień.Napewno działa, bo kobiety w mojej rodzinie są obciążone tym przykrym dodatkiem ciążowym. Kolejna forumowiczka dodaje: Ja też potwierdzam, że krem na rozstępy jest świetny! Stosowałam w czasie ciąży (prawie od samego początku, rozpoczęłam chyba w 3 miesiącu) i na brzuchu nie mam ani jednego promyczka.Teraz stosuję go również, smaruję piersi, które nieco zaniedbałam podczas ciąży i w czasie karmienia (i rozstępy się pojawiły). I odnoszę wrażenie, że te istniejące rozstępy po zastosowaniu kremu są jakby mniej widoczne.
Do walki przyłączył się sam Dior i stworzył Dior  Svelte Revirsal. Niestety jest to kosztowny kosmetyk, ponieważ jego cena waha się w granicach 300 złotych, ale producent gwarantuje kształte pośladki i uda  w zaledwie kilka tygodni.

Firmy kosmrtyczne polecają również  Lift Mineceur Haute Definition firmy Clarins z wyciągiem z kasztanowca, słonecznika, kofeiny, geranium i świerzbicy polnej. ( 180 złotyvh) czy  serum wyszczuplajające Elancyl ( 120 złotych). W bardziej rozsądnych cenach na sklepowych półkach znajdziemy  Eveline Cosmetics 3D, który  rozszrzył linię o nowe kosmetyki ujędrniające ciało i biust oraz spalające tkankę tłuszczową. Rewelacyjne efekty zapowiada również  Avon i proponuje krem na rozstępy Anew Clinical, modelującego, wygładzającego i poprawiającego sprężystośc skóry ( w cenie 85 złotych ). Poniżej przedstawiam listę sprawdzonych preparatów oraz ceny. Wybierz kosmetyk i stwórz swój własny program walki z cellulitem