Jeszcze nie dawno, bo w początkach XIX wieku pomidory uważano za roślinę ozdobną i nikt nie chciał ich jeść. Było to przyczyną ich jaskrawoczerwonej barwy – uważano, że jest to trucizna. Na szczęście te czasy już minęły. Obecnie pomidory są jednym z przysmaków letnio-jesiennych, wtedy niemal w każdym domu są wyśmienitym i zdrowym dodatkiem do najróżniejszych potraw.
Dziś nie tylko dietetycy docenili zalety pomidorów, ale i kosmetolodzy. Warzywa te są niskokaloryczne, a w dodatku bardzo smaczne. Zawierają niezbędne dla nas mikroelementy między innymi: sód, potas, magnez, witaminy A, B, C, E, a także kwas cytrynowy i jabłkowy.
Warzywa te zostały docenione także w kosmetologii, ponieważ jak wykazały ostatnie badania, wpływają one korzystnie na stan naszej skóry. Witaminy jakie zawierają w sobie zwiększają stopień dotlenienia naszego ciała, oraz chronią przed powstaniem zmarszczek i przedwczesnym starzeniem się skóry.

Wiele firm zaczęło wprowadzać kosmetyki, których podstawowym składnikiem są pomidory, ponieważ zawarty w nich potas ułatwia usuwanie nadwyżek wody z organizmu. Dlatego też mają one zastosowanie w antycellulitowych preparatach. Kwasy zawarte w pomidorach znajdują zastosowanie w różnego rodzaju peelingach, które oczyszczają, wygładzają, rozjaśniają i głęboko nawilżają skórę. Mają one jeszcze jedną zaletę, gdyż obkurczają pory.
Zalecane jest w przypadku trądziku lub profilaktyki chęci osiągnięcia pięknej cery, codzienne przecieranie twarzy plasterkiem pomidora (rano i wieczorem). Działa to oczyszczająco na skórę.
Gdzie możemy znaleźć kosmetyki zawierające pomidory:
AVA - Warzywny ogród - Krem z wyciągiem z pomidora
AVA - Maseczka z ekstraktem pomidora
Tomato Clay marki Oriflame - Maska dla cery tłustej
Organique - Sól do kąpieli
Drogie Panie i Panowie, jak widać możemy w pełni korzystać z dobrodziejstw natury. Zatem bierzemy się do pracy, by nie pozwolić naszej skórze się zestarzeć