Szachy, pomysł na spędzenie wieczoru-jak najbardziej, ale czy w ich towarzystwie można spędzić czas niezapomnianie? Z tym pewnie nie każdy by się zgodził.
Otóż szachy są strategiczną grą planszową, wymagającą niesamowitej koncentracji i analitycznego umysłu, przez to dla jednych są grą niezwykle fascynującą, dla innych natomiast po prostu nudną. Dla tej drugiej grupy ludzi wymyślono wersję imprezową. „Szklane szachy z kieliszkami”, bo taką nazwę nosi omawiana przeze mnie gra,  jest dla osób, które oprócz umiejętności strategicznych posiadają mocną głowę.

Jak sama nazwa wskazuje są wykonane w całości ze szkła. Szklana jest plansza do gry, a zamiast figur mamy kieliszki z ich oznaczeniami. Przed rozpoczęciem rozgrywki musimy je koniecznie napełnić trunkiem. Jakim? To już zależy tylko i wyłącznie od nas samych, dbając przy tym o równe poziomy po obu stronach.. 
Im lepiej grasz tym więcej musisz wypić. Po zbiciu pewnej ilości figur przeciwnika Twoja trzeźwa ocena sytuacji może ulec zmianie. Może się również podwyższyć skłonność do podejmowania ryzyka.
Oczywiście zasady można zmieniać i ustalać swoje własne o ile zgodzi się na to przeciwnik (lub jeśli tego nie zauważy)

Dla początkujących, bądź dla osób o ”słabej głowie” radzimy napełnić kieliszki winem, jeśli natomiast zależy Tobie na poziomie , bądź chcesz udowodnić przeciwnikowi, że „ nie ma na Ciebie mocnych”, zaopatrz się w butelkę Absyntu. Powodzenia!