Do tradycyjnych uroczystości ślubnych młodzi coraz częściej przemycają oryginalne pomysły. Teraz mile widziane są akcenty, które sprawią, że zebrane osoby będą bardzo długo pamiętać ten szczególny dla nowożeńców dzień. Poznaj 5 najodważniejszych pomysłów na organizację ślubu:

Ślub pod wodą- młodzi mają na sobie stroje płetwonurków, na które ewentualnie mogą założyć bardziej eleganckie ubrania, ale nie krępujące ruchów. Słowa przysięgi zapisywane są na wodoodpornej tabliczce, a osoba udzielająca ślubu musi oczywiście umieć nurkować. Jeśli goście dadzą się namówić, również mogą zejść pod wodę. Aktualny rekord to 112 nurkujących weselnych gości naraz. 

Ślub w balonie- podniebna ceremonia wydaje się niesamowicie romantyczna, jest jednak złym pomysłem, zważywszy na polskie realia pogodowe. Nawet w środku lata nie mamy żadnej gwarancji, że danego dnia nie będzie burzy, a wówczas żaden właściciel balonu nie zgodzi się na podniebny kurs.

Ślub na plaży- jeśli miałby się odbyć w Polsce nad morzem lub jakąś rzeką, istnieje to samo ryzyko popsucia planów przez pogodę, co w przypadku balonu. Jednak na naszym rynku pojawiły się już firmy, które proponują organizację ceremonii chociażby na Hawajach.

Ślub na statku- wystarczy, że w Twojej okolicy płynie rzeka lub znajduje się tam chociaż jakieś jezioro, a pomysł staje się całkiem realny. Dach chroni weselników przed ewentualnym deszczem, a w razie chłodu impreza może się przenieść pod pokład. Problemem może być już tylko choroba morska któregoś z uczestników ceremonii.

Ślub tematyczny- młodzi mogą zaproponować gościom temat, wokół którego będzie oscylować cała ceremonia zaślubin. Można na przykład ozdobić salę weselną motywami kosmicznymi i poprosić gości o założenie ubrań w złoto-srebrnych odcieniach.

Na jakąkolwiek formę zdecydują się młodzi, bardziej tradycyjną, czy szaloną, ważne, żeby dzień ślubu był dla nich wyjątkowy, bo to oni, a nie goście, mają się czuć szczęśliwi!