Jego Marylin Monroe lubi stylistykę white trash, Kurt Kobain ucieka w samobójstwo przed hipsterami, a Kleopatra jest fanką elektroniki. Urodzony w Santiago Fab Ciraolo wyśmiewa popkulturę, za pomocą bardzo modnych rozwiązań. Naszpikowane symbolami prace utrzymane są w stylu retro, a ironia jest równie ważnym środkiem wyrazu, co warsztat malarski. 

Artysta wybiera osobowości ze świata polityki i kultury, które na stałe weszły do kanonu pop. Ubiera je współcześnie, tatuuje, stylizuje wg aktualnych trendów. Zwykle w tle jego obrazów pojawiają się staroświeckie tapety w kwiatki, bądź kosmiczne krajobrazy. Pastelowe kolory i perfekcyjna gra światła kontrastują z mocnym, ale i humorystycznym przekazem prac. Do ich tworzenia wykorzystuje wszystko, co ma pod ręką: farby akrylowe, ołówek, kredki, kawę.

Sprawnie operuje pojęciem ikony i przejawia silną potrzebę, żeby te zakonserwowane w powszechnej świadomości obrazy nieco zdemolować. Zastanawia się, co nosiliby dzisiaj wielcy, jaki mieliby stosunek do świata, jaką wybieraliby muzykę. Czasem, tak dla zabawy namaluje He-Mana w garniturze w kwiatki. Pomysł na ubieranie bohaterów kultowych kreskówek w modne stylizacje, opiera się głównie na potrzebie odświeżenia kanonów, redefinicji tego, co jest „cool” (chociaż to chyba mało hipsterskie sformułowanie). Chętnie nabija się z okładek magazynów, zarówno tych przeznaczonych dla pań, jak i dla panów.

Zdecydowanie najciekawsze są jednak prace z legendami w roli głównej. Marilyn Monroe pozuje w kostiumie kąpielowym, pokazując rock&rollowe „rogi”, a na dekolcie ma wytatuowany napis: „What if Kennedy is alive?”. Zdjęcie Stones’ów zdobi ścianę toalety, z której korzysta astronauta. Dalajlama lewituje z radiem przy uchu, a nad nim widnieje napis: „Drżyjcie panie, drżyjcie”. Che Guevara ma twarz Benicio del Toro, na obrazku w tle zęby pokazuje wilkołak z teledysku do utworu „Heads will roll”, grupy Yeah Yeah Yeahs.

sztuka Faba Ciraolo

popkultura

Marylin Monroe

nietypowe obrazy

Więcej prac Ciraolo można znaleźć m.in. tutaj: http://fabianciraolo.blogspot.com/Autor: Monika Lewandowska