Technika, nauka, sztuka-jednym słowem cały świat ,podąża nieustannie do przodu. Na każdym kroku jesteśmy bombardowani informacjami o nowościach, jakie pojawiają się na rynku. Bardzo trudno zaprezentować coś, co byłoby zaskakujące i epatowało   świeżością wśród społeczeństwa. A jednak jest cos takiego- nowa rewolucyjna koncepcja sztuki DNA.

Metal, plexia oraz płótno to trzy możliwości na jakich możemy uzyskać Nasz indywidualny portret DNA. Kwestia ta na świecie jest już znana w niektórych kręgach, a w Polsce zawdzięczamy to firmie( ARTRES), która rozpoczęła współpracę z firmą z Wielkiej Brytanii.  Oprócz indywidualnego portretu mamy także możliwość stworzenia portretu rodzinnego, co jest niewątpliwie czymś osobliwym i niespotykanym dotychczas w polskich domach, czy tez w wystrojach innych wnętrz codziennego użytku. Wszystko rozpoczyna się od pobrania próbki DNA ,przy użyciu specjalnego skonstruowanego zestawu. Taki wymaz zostaje  przesłany do certyfikowanego laboratorium europejskiego, w którym odbywa się proces analizy, a po 4-5 tygodniach otrzymujemy unikalny fragment sztuki współczesnej.

Czy portrety DNA  będą kolejnym krokiem w stronę postępu? Faktem, który przemawia na niesamowita korzyść jest to, że każdy taki obraz, jakie powstanie będzie jedynym i niepowtarzalnym, a to wielki wpływ  w czasach przesiąkniętych komercja i kopiowaniem.  Zatem pozostaje nam czekać i obserwować  wystroje wnętrz, czy staja się bogatsze o te jakże imponujące „dzieła sztuki”