Premiera „Księżyca w nowiu” już dawno za nami, część już zdążyła ochłonąć, inni (inne?) ciągle wracają do co lepszych fragmentów z Edwardem lub Jacobem w roli głównej, a niektórzy wsłuchują się w ulubione piosenki ze ścieżki dzwiękowej filmu.

Soundtrack do drugiej części sagi „Zmierzch” z reguły ocenia się jako „niespodziewanie dobry”.
Raczej nie chodzi o to, że poprzedni był kiepski, tym razem spodziewano się jednak wielkich, popowych gwiazd i takich też utworów. A tu niespodzianka, i to bardzo miła, bo składanka jest spója i przemyślana. Pojawiają się na niej utwory popularnych artystów takich jak The Killers, Muse czy Thom Yorke.

Znajdziemy również tych trochę mniej znanych, a wśród nich, z numerem 4 na liście utworów, prawdziwą perłę: piosenkę Possibility w wykonaniu Szwedki Lykke Li. Artystka napisała ten utwór specjalnie na potrzeby filmu i, jak widać, całkiem nieźle jej się udała: delikatna, nastrojowa melodia i porywający za serce tekst zauroczyły miliony fanów sagi o wampirach na całym świecie. Poznać to można choćby po ilości znalezionych haseł po wpisaniu nazwy utworu na youtube.

Lykke Li to piosenkarka niebanalna i wyjątkowa. Część słuchaczy zna ją już od jakiegoś czasu, swój pierwszy album wydała bowiem w 2008 roku, ale sławę zyskała rok wcześniej, dzięki piosence „Little Bit”. Lykke zajmuje się też tańcem. Przez kilka lat występowała w szwedzkim TV Show. Miejmy nadzieję, że poświęci się jednak pasji śpiewania i usłyszymy ją również w ekranizacji „Zaćmienia”