Sezon wakacyjny właśnie się rozpoczął. Wydaje się Tobie, że jesteś przygotowana na każdą pogodę i wszystko co Tobie potrzebne już masz. W końcu przeszłaś dziesiątki kilometrów korytarzami centrów handlowych w poszukiwaniu wymarzonych ubrań, a przy tym nie drogich. Jednak w ferworze poszukiwania letnich ciuszków, często zapominamy o okularach słonecznych, które mają zadanie chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Niestety dobrać okulary nie jest łatwo. Wszystko zależy od naszego kształtu twarzy. Pocieszeniem może być fakt, że w sezonie 2009 modne są duże i różnokolorowe okulary i to nie tylko jeżeli chodzi o kolor oprawek, ale i szkiełek.

Do wyboru kształty, które na pewno będą pasowały do każdej z was. Zaokrąglone, pilotki i kwadratowe. A każde z nich dodatkowo przyozdobione lub nie brylancikami oraz kolorami.
Najlepszym wyborem dla twarzy kwadratowej będą okulary lekko zaokrąglone. Najlepiej będzie, gdy zaokrąglenie będzie na dole, wtedy odwrócisz uwagę od żuchwy.
Najmniej problemów ma twarz owalna, ponieważ w jej przypadku nie ma problemu z doborem okularów, gdyż niemal wszystkie do niej pasują.

Twarz okrągła potrzebuje okularów, które będą lekko kwadratowe, proste o wydłużonych kształtach, aby zmniejszyć wrażenie krągłości buzi.
Do twarzy trójkątnej odpowiednie będą okulary zaokrąglone u dołu lub cale okrągłe.
Pamiętajcie o tych wskazówkach, przecież każda z nas chciałaby zostać plażową miss. A każdy szczegół i detal mogą w tym pomóc