Jak często zdarza Ci się, że położysz gdzieś klucze i później nie możesz ich znaleźć? Jest to szczególnie uciążliwe gdy się spieszysz do szkoły, na uczelnie czy bardzo ważne spotkanie biznesowe. Pewnie każdy z Was potrafi bez problemu przypomnieć sobie taką sytuację i dlatego deweloperzy oferują nam cały wachlarz urządzeń elektronicznych, które pomogą nam w szukaniu między innymi kluczy do domu, portfela czy telefonu.

Do tej grupy urządzeń należy Poszukiwacz (Finder), którego działanie oparte jest na technologii fal radiowych (RFID). RFID jest stosowana w chipach, które umieszcza się np. w książkach aby zapobiec kradzieżom. W przypadku Poszukiwacza technologia RFID pomoże Ci znaleźć przedmioty ważne dla Ciebie, które stale się „ukrywają” przed Tobą w najmniej odpowiednich chwilach.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, wystarczy tylko przykleić specjalną naklejkę na wybrany przedmiot, a na czytniku przypisać tę naklejkę do nazwy przedmiotu. I to wszystko! Kiedy następnym razem będziesz szukać kluczy wystarczy włączyć urządzenie, wybrać przedmiot i po chwili pojawi się nam dokładna informacja gdzie on jest! Czyż nie jest to dziecinnie proste?! Ale tak to już jest, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.


Autor: Natalia Kurantowicz