Reinkarnacja DeLorean DMC-12, znanego jako wehikuł czasu z kultowego filmu Roberta Zemeckisa “Powrót do przeszłości”

Kto z nas nie oglądał kultowej serii “Powrót do przeszłości” o przygodach przeciętnego amerykańskiego nastolatka Marty’go McFly i szalonego naukowca - doktora Emmetta Lathrop Brown? Pamiętacie ich słynny wehikuł czasu? Tak, tak, to DeLorean DMC-12!

DeLorean DMC-12 był produkowany przez DeLorean Motor Company w latach 1981-1983. Obecnie po ulicach świata jeździ jeszcze około 6500 samochodów tego typu, a w Polsce 5.

DeLorean „dostał rolę” u Robert’a Zemeckis’a, reżysera kultowej serii, ze względu na bardzo nietypowy i futurystyczny wygląd.

Pomimo faktu, że produkcję DeLorean wstrzymano 28 lat temu, samochód ten należy do grupy najsłynniejszych i najbardziej pożądanych aut świata. Dlatego też DeLorean Motor Company ogłosiła 14 października 2011 roku, że w 2013 roku rozpocznie produkcję DeLorean DMC-12 z elektrycznym silnikiem.

Wedle dostępnych danych model ten będzie miał 225 koni mechanicznych i osiągał maksymalna prędkość 225km/h. Nie wiadomo jeszcze, na jak długie trasy będzie można się wybrać po jednokrotnym doładowaniu silnika. Komputer pokładowy samochodu będzie z wbudowaną nawigacją GPS i stacją dokującą dla iPhone’a.

Koszt zakupu elektrycznej wersji kultowego wehikułu czasu, DeLorean, jest szacowany na 90-100 tysięcy dolarów.

 

Autor: Natalia Kurantowicz