leonardo cohen powraca po 8 latach

Słynny kanadyjski poeta piosenki Leonard Cohen wydał wczoraj dwunasty już studyjny album „Old Ideas”. To pierwsza od 8 lat płyta jaką wydał artysta, zawiera 10 utworów gdzie porusza dylematy ludzkiej egzystencji - podążanie za niedoścignionymi celami, obsesji miłości, seksualność oraz utratę bliskiej osoby. Wszystkie teksty na płycie są autorstwa Cohena, którego ciepłemu barytonowi towarzyszą na płycie głosy Dany Glover, Sharon Robinson, The Webb Sisters (Hattie i Charley Webb) oraz Jennifer Warnes.

Album  doczekał się już wielu recenzji, według BBC to „doskonała płyta niezapomnianego artysty” The Rolling Stone" stwierdza, że "Old Ideas to nie płyta o starości, ale o kobietach, namiętnościach, narkotykach, Bogu, modlitwie". Z kolei według "New Musical Express" - Cohen nie stracił swojej pasji oraz nieskazitelnego spokoju w muzyce. "The Guardian" uważa, że płyta to "pasja i strata, niepowodzenie i przebudzenie, przerażająca satyra ludzkiej egzystencji i nieunikniony koniec".

 

 

Jak widać, po mimo już dojrzałego wieku artysty nadal potrafi nas zaskoczyć i sprawić, że z chęcią posłuchamy jego muzyki w naszych odbiornikach.

A oto lista utworów :
1."Going Home"
2."Amen"
3."Show Me the Place"
4."Darkness"
5."Anyhow"
6."Crazy to Love You"
7."Come Healing"
8."Banjo"
9."Lullaby"
10."Different Sides"

Autor: Joanna Zawadzka