Fotograf Michael Thompson w październikowym wydaniu „W Magazine” gra konwencją vintage, starając się uchwycić jej sedno.

Jego portrety wyglądają, jakby zostały wyjęte wprost z minionej już epoki. Na tle niesamowitych pejzaży prezentuje modele ubrane w high fashion.
Stroje pochodzą z kolekcji Upadek 2012, zaprojektowanej przez Edwarda Enninful. Modele swoimi strojami przypominają przedstawicieli dobrych rodzin z La Belle Epoque. Październikowa propozycja mody vintage nosi cechy takich domów mody jak Louis Vuitton, J. Mendel i Lanvin.

„Skromna propozycja” jest doskonałą zachętą do inspirowana się modą vintage. Elegancka i klasyczna stylistyka budzi w nas tęsknotę za czasami, w których wszystko wydawało się prostsze, a przez to również ciekawsze. Czy czeka nas właśnie taki powrót do prostoty ? Czy taka moda jest odpowiedzią na trwający kryzys wartości ? Może moda też ma już dosyć ciągłych zmian i dziwactw. Może czas na coś trwałego i wartościowego, a nie tylko chwilową kolekcję, która traci swoją ważność, zanim ją zacznie.

Autor: sj