Jantine van Peski

W świecie mody, podobnie jak w każdej innej branży, trzeba pokonać bardzo długą drogę by dostać się na szczyt. Aby zapisać się na kartach historii mody młody projektant musi wykazać się oryginalnością, świeżym podejściem do zagadnienia, a przede wszystkim musi pozytywnie zaskoczyć. Warto śledzić projekty młodych i ambitnych designer’ów mody. Chcielibyśmy przedstawić Wam portfolio młodej holenderki – Jantine van Peski.

Jantine van Peski

Jantine van Peski pracuje w znanych domach mody, Haider Ackermann i AF Vandevorst. W 2011 roku ukończyła Royal Academy of Fine Arts w Antwerpii, Holandia. Zwieńczeniem jej studiów i podstawą do uzyskania tytułu magistra jest kolekcja WIRES 10.0. W swojej pracy skupiła się na dwóch aspektach: sylwetce i technice.


Jantine van Peski

Kolekcja Jantine van Peski to unikalny, niezwykły styl, którego nie spotkamy na ulicy, a interesująca faktura nadaje klasyczny wygląd w bardzo dobrym stylu.

Jantine van Peski

Kolekcja została wykonana ze 100% jedwabiu, wełny owiec gatunku merynos oraz niewielkich skórzanych wykończeń. Dominuje tu rzadko stosowana technika makramy, czyli rękodzieł ręcznie wyplatanych ze sznurów i włokien. Jantine zna te technika perfekcyjnie, potrzebowała tylko kilku godzin by urzeczywistnić swój projekt na manekinie.


Jantine van Peski


W ubraniach z kolekcji WIRES 10.0 czujesz się bezpiecznie i wygodnie, jak w stylowym „kokonie”.


Jantine van Peski
Autor: Natalia Kurantowicz