Każda kobieta, niezależnie od wieku, chce wyglądać modnie i atrakcyjnie. To oczywiste... jak jednak osiągnąć zamierzony efekt i nie wtapiać się w tłum, a jednocześnie nie zahaczać o kicz? To trudne, ale dzięki umiejętnie dobranym dodatkom możliwe do realizowania.
Naczelną zasadą przy dobieraniu odpowiednich dodatków do stroju jest zachowanie umiaru. Bez tego nasz wysiłek może nie przynieść oczekiwanego efektu. Dajmy sobie też trochę czasu na zastanowienie się – jeśli wiemy, że rano wszystko robimy w pośpiechu, to garderobę na następny dzień postarajmy się skompletować wieczorem, dzięki temu unikniemy modowych wpadek.
Przejdźmy jednak do meritum - czyli co zrobić, by się wyróżnić. Jeśli lubimy biżuterię to starajmy się kupować ją w miejscach, gdzie możemy znaleźć pojedyncze egzemplarze – idealne do tego celu będą portale z biżuterią artystyczną (np. DecoBazaar), gdzie czeka na nas oryginalna biżuteria w postaci kolczyków, wisiorków czy bransoletek. Jeśli nie mamy pewności, które zestawy do siebie pasują to kupujmy komplety biżuterii, to znacznie ułatwi sprawę doboru właściwych ozdób. Nie mieszajmy kolorów – złoto i srebro nie do końca dobrze ze sobą wyglądają. Jeśli nie mamy doświadczenia i wyczucia to nie łączmy także nowoczesnych form z tymi tradycyjnymi. Dobierajmy torebkę do okazji i stroju, jeśli postawimy na to, że ona ma być głównym jego akcentem to zrezygnujmy z innych rzucających się w oczy dodatków. W zimie koniecznie zakładajmy czapki i szaliki.
Co jest modne? Modne jest nietuzinkowe podejście do dodatków. Jeśli zakładamy kolczyki to najlepiej wybrać te wykonane techniką soutache – na co dzień wybrać możemy niewielki model tuż przy uchu, na wielkie wyjście może być to model bardziej okazały. Jeśli wybierzemy skromniejsze kolczyki to połóżmy akcent na ciekawy wisior - ostatnim krzykiem mody są te, wykonane z kaboszonów pod którymi ukryte są życiowe sentencje. Nie dość, że ładne, to jeszcze przykuwające wzrok. Jako dodatek wybierzmy także ciekawą torebkę. Kiedy na ulicy królują shopper bagi to wyłammy się z tego trendu nosząc nasze najpotrzebniejsze rzeczy w luźnych, ciekawych kolorystycznie, workach.