Kosmetykiem, od którego zależy powodzenie całego makijażu, jest podkład. Jeżeli podkład nie jest wystarczająco dobry nawet najlepszy makijaż oczu czy ust straci to coś, ten idealny efekt wykończenia. A najlepszy jest taki podkład, który będzie wręcz niewidzialny, doskonale dopasuje się do skóry, optycznie ją wygładzi i wyrówna koloryt. Wybierz więc podkład dla siebie:

Podkłady korygujące - posiadają bogatszą konsystencję, często substancje oleiste zastąpione są silikonem. Tego typu podkłady skierowane są do skóry z niedoskonałościami, do makijażu mającego na celu intensywnie skorygować wszelkie nierówności skóry, ujednolicić koloryt : Vichy Dermablend w fluidzie lub w sztyfcie, La Roche-Posay Toleriane lub Unifiance podkład korygujący, Avene Couvrance.

Podkłady nawilżające skierowane są do skóry suchej, zawierają składniki pielęgnacyjne
i kojące oraz nawilżające. Zawierają znacznie mniejszą niż podkłady korygujące ilość pigmentów przez co są transparentne i doskonale dopasowują się do kolorytu skóry: Vichy Area Teint jedwabisty, La Roche-Posay Unifiance Creme Satin

Podkłady matujące są typowe do cery tłustej i problemowej. Ich konsystencja jest znacznie lżejsza niż innych fluidów przez co nie dają odczucia obciążenia skóry. Często tego typu podkłady wzbogacone są o składniki mineralne, które nie zatykają porów. Mają za zadanie zmatowić skórę tłusta poprzez zaabsorbowanie nadmiaru sebum oraz skorygowanie niedoskonałości skóry: Vichy Area Teint matujący, La Roche-Posay Unifiance Fluid Mat, Vichy podkład mineralny.

A oto 5 kroków do idealnego makijażu:

1.    Przed rozpoczęciem makijażu należy dokładnie oczyścić skórę za pomocą toniku, żelu lub płynu micelarnego. Na oczyszczoną skórę należy nałożyć krem, odpowiedni do typu skóry, który z jednej strony nie będzie powodował przesuszeń, a z drugiej nie przetłuści skóry. Nałożony krem powinien wchłonąć się całkowicie.
2.    Najpierw wybierz podkład w odcieniu najlepszym do Twojej karnacji, aby to zrobić przeprowadź test:
Na granicy żuchwy nałóż dwa lub trzy odcienie podkładu, wybierz ten, który najbardziej jest zbliżony do Twojej karnacji, ten który jest najmniej widoczny.

Przyszedł czas na aplikację podkładu.
•    Nie nabieraj dużej ilości podkładu naraz, lepiej jest nakładać go stopniowo ponieważ będziesz miała pewność, że Twój makijaż nie jest zbyt mocny.
•    Do nakładania podkładu najlepiej użyj pędzla, gąbki lub rozmasuj podkład palcami.
•    Nabierz porcję podkładu na dłoń, by ogrzać go pod wpływem jej ciepła, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie się rozprowadzał.
•    Nakładaj podkład delikatnymi ruchami z góry na dół.
•    Zachowaj szczególną staranność, nakładając podkład u nasady włosów w okolicach brwi oraz nosa by nie powstał efekt odcienia lub nagromadzenia za dużej warstwy podkładu.
•    Nie nakładaj podkładu w okolicach oczu, użyj do tego korektora, który ma znacznie lżejszą konsystencję, jest bardziej przyjazny dla oczu i nie będzie się rolował.
•    Rozetrzyj granicę makijażu zwłaszcza w okolicach żuchwy wilgotnymi palcami lub gąbeczką.
•    Drobne defekty zakryj korektorem delikatnie wklepując go w korygowane miejsce.


3. Aby zniwelować niedoskonałości kształtu twarzy zastosuj efekt optycznego ukrycia. Ciemniejszym odcieniem pokryj części twarzy, które chcesz ukryć, a jasny odcień nałóż w miejsca, które chcesz podkreślić.
•    długa broda: ukryjesz ją za pomocą pudru brązującego nałożonego na jej środek i rozprowadzając go delikatnie na boki.
•    wysokie czoło -zniwelujesz nakładając na jego środek odrobinę ciemniejszego podkładu,
•    długi nos wymodelujesz nakładając na czubek odrobinę ciemniejszego podkładu, który rozprowadź aż na skrzydełka nosa.


4.Zastosuj róż w miejsca uzależnione od kształtu twojej twarzy:
•    twarz kwadratowa: mocno zarysowana żuchwa oraz kości policzkowe, ciężkie czoło.
Róż nałóż na szczycie kości policzkowych, co optycznie je uwypukli.
•    twarz trójkątna: mocno zarysowane kości policzkowe, wysokie czoło oraz wąska, mocno zarysowana broda.
Róż nałóż bezpośrednio na kości policzkowe w linii do ust co spowoduje optyczne zaokrąglenie twarzy. Delikatnie nałóż również odrobinę różu na czubek brody co skróci twarz i ją zaokrągli.
•    Twarz okrągła: bez mocnych rysów.
Róż nałóż pod liniami kości policzkowych dzięki czemu twarz się wysmukli.


5. Utrwal całość za pomocą podkładu sypkiego. Idealnie nadaje się do tego Vichy Dermablend podkład utrwalający, którego bezbarwna konsystencja dopasowuje się do każdego typu karnacji i utrwala makijaż do 12 godzin. Puder możesz nakładać pędzlem lub za pomocą gąbeczki.
Na koniec pociągnij rzęsy tuszem czarnym lub brązowym, który podkreśli linię twoich oczu. Jeżeli masz oczy wrażliwe, nosisz szkła kontaktowe wypróbuj tusze La Roche - Posay, które nie podrażnia oczu, a stanowić będą element trwałego makijażu.
Tak wykonany makijaż zapewni Ci znakomity wygląd i będzie trzymał się na skórze przez cały dzień.

Polecamy stronę: www.dermolab.pl