Project Offset należy do gatunku gier akcji, w której główny nacisk położony został na tryb rozgrywek wieloosobowych, gdzie gracze podzieleni na dwie drużyny, do 32 osób każda, biorą udział w przygotowanych w tym celu potyczkach. Mimo, że producent, studio Offset Software, dumny jest z osiągniętego na tym polu wyniku, to jednak gra dostarczy również wielu godzin rozrywki w trybie single-player.

Akcja Project Offset umiejscowiona została w realiach świata fantasy, w którym odwieczną walkę między sobą toczą siły dobra i zła. Do dyspozycji graczy oddanych zostało wiele klas postaci, chociażby takich, jak: wojownik, łucznik, skrytobójca, specjalista od ładunków wybuchowych i naprawianiu uszkodzeń, czarodziej i uzdrowiciel. Bogactwo dostępnych klas wiąże się również z rasami, do jakich przynależeć będą mogły postaci graczy, a będą to na przykład: człowiek, elf, krasnolud i wiele innych.

Ze względu na klasowy podział drużyny, każda z postaci będzie miała w zespole swoją konkretną rolę. W ten sposób deweloper chciał wymusić na graczach działania zespołowe, bo ponoć tylko tak prowadzone starcia mają szansę na sukces. Naturalnym, w przypadku tego typu gier, jest system doświadczenia, który pozwala na rozwój naszych postaci.

Twórcy Project Offset przygotowali dla nas szereg trybów rozgrywki, poczynając od standardowych, a odnoszących się do typowej eksterminacji wrogiego zespołu, a kończąc na takich, gdzie do wygranej potrzebne będzie wykonanie celu misji postawionego przed graczami.

Więcej na gamelobby.pl