Ma coś takiego w sobie co przyciąga. Tęsknimy za nim podczas jesieni. A gdy pierwszemu wiosennemu promieniowi uda się nas dotknąć uśmiechamy się szeroko, szczerze i prawdziwie. Pytałam kilku osób za co kochają słońce. Odpowiedzi było bardzo wiele. Słońce kochane jest za kolor, światło, ciepło i za to, że opala. Daje też dużo możliwości na rozrywkę i pomysłów na spędzanie wolnego czasu.
Słońce koloruje świat, który nas otacza. Dba o nasze zdrowie - dostarcza witaminy D i wspomaga odporność. Przede wszystkim jednak poprawia nastrój i motywuje do działania. Promienie UV powodują powstawanie w naszych organizmach hormonu szczęścia.

Sprawę słońca nie raz badali naukowcy. Wyniki bywały różne – zaskoczyło, że to nie Włosi i Portugalczycy jakbyśmy przypuszczali są najbardziej zadowoleni z życia a Szwedzi, Finlandczycy i Duńczycy. Jednak każdy naukowiec zgodnie potwierdza – słońce ma bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie więc korzystajmy z niego jak najczęściej. Szczególnie o tak pięknej porze jaką jest maj!