“Ten sezon to zdecydowanie prostsze formy, minimalizm w dodatkach i wysokie obcasy. Kobiecość w najczystszej formie” – mówią o kolekcji projektanci marki Solo Femme.

Materiały: Solo Femme proponuje obuwie wykonane głównie ze skór nubukowych, welurowych oraz ze miękkich licowych, co pozwala na luźne i fantazyjne układanie się cholewki. Militarny styl oficerek zapewniają surowe, sztywniejsze skóry. 

Paleta barw: Czerń i jej odcienie przechodzą dalej w granaty i tradycyjny ciemny brąz. Barwy ciepłe oraz naturalne – różne odcienie brązu i beżu, a także metaliczne “chłodne” szarości i fiolety. 

Wykończenie: Dodatkowym atutem tej kolekcji są miękkie skóry licowe przecierane, które w wyrobie końcowym dają efekt fantazyjnego cieniowania.

Formy: Przeważają czubki okrągłe lub lekko zawężone z okrągłym zakończeniem. W czółenkach często występują cięcia cholewek w linii mokasyna, obcasy klasycznie proste, delikatne, słupkowate w przeważającej części obciągane skórą naturalną w kolorze cholewki. W kozakach duża przewaga obuwia typu oficerki, wykonanych z miękkich welurów z szerokimi cholewami do noszenia na spodnie w sposób luźno opadający. 

Hit tego sezonu: wysokie kozaki, których cholewy zachodzą na kolano, ale wykonane w sposób umożliwiający wywinięcie mankietu i klasyczne noszenie poniżej kolana. Mogą być zakładane zarówno do pracy, jak i na imprezę – wszystko zależy z czym je połączymy. Każda kobieta powinna też mieć botki do kostki.