Rack & Pinion to studio kreatywne z Kanady, które stworzyło serię plakatów uświadamiających problem cenzury w sieci.

Internet, który ma stanowić przestrzeń wolności, jest zawłaszczony przez globalne koncerny, które decydują o tym, które treści należy promować, a które eliminować.

Do tego dochodzi cenzura rozmaitych reżimów i presja banków oraz korporacji, które wywierają wpływ na firmy, które zmonopolizowały przestrzeń wyszukiwania i integracji społecznej w sieci.

Internet staje się przestrzenią komercyjną, w której występuje co prawda interakcja, ale przekazy są w coraz większym stopniu kontrolowane.

Kampania jest skierowana do szczęściarzy, którzy mieszkają w świadomej praw obywatelskich Kanadzie. To państwo, które w obliczu bieżących kryzysów stoi na straży demokracji i miejsce, w którym rodzą się najciekawsze globalne idee.

Plakaty epatują nawiązaniami do komunikatów, które są obecne w znanych nam wszystkim serwisach społecznościowych i wyszukiwarkach tj. Facebook, Twitter, Instagram, YouTube czy Google.

Logo każdej z internetowych marek zostało wykonane z kolorowego papieru, nadając im ludzkiego wymiaru.  Subtelny, acz wyrazisty przekaz. Świetna kampania społeczna. Rekomendacja trendu.pl