Kiedyś to było przebijanie języka, pępka czy tatuaże. Takie drobnostki, już dawno odeszły w przeszłość.  Modyfikacje ciała znane są od początków istnienia ludzkiej kultury. W ten sposób chcą oni wyrażać samego siebie. Pokazać światu do jakiej grupy przynależą. W dzisiejszych czasach ludzie coraz silniej potrzebują się wyróżniać, mieć w sobie coś wyjątkowego, charakterystycznego. Taka modyfikacja ciała, powoduje, że na pewno nie przejdziemy ulicą bez zwrócenia na siebie uwagi. Absolutnym trendem w zeszłym roku było robienie sobie rogów. Zabieg polega na włożeniu sobie implantów do ciała po to, by wyglądać inaczej. I nie mamy na myśli sztucznych piersi, tylko są to  wystające rogi z czoła. W tym roku proces ten poszedł jeszcze krok do przodu. Najpierw osoby wstawiają sobie implanty w postaci rogu, a później po środku  usuwają część implantów, także tworzy się taki pączek amerykański.
Nie mamy pojęcia po co, ale ludzie sobie to robią. Jak mówią sami doświadczeni, chodzi tutaj o skupienie się nad własnym umysłem i ciałem.
Czy jesteśmy już tak bardzo zdesperowani, że nie chcemy przypominać ludzkich istot? Tylko wyglądać jak przybysze z kosmosu?!