Szanowni Państwo,

We współczesnym świecie dowolna informacja dociera do nas w ułamku sekundy  nawet z krańca świata i wciąż jesteśmy świadkami rzeczy niecodziennych. To wszystko sprawia, że uodparniamy się na tę „niecodzienność” i paradoksalnie - wszystko co wcześniej wywoływało u nas skrajne emocje -przyjmuje w naszych oczach wymiar „codzienności”.
Kiedy więc już wydawało mi się, że nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć – jako człowieka światowego, naukowca i lekarza, a już szczególnie w obszarze ginekologii – znów okazało się, że nie doceniłem możliwości i złożoności  współczesnego świata.

Oto bowiem stanęliśmy w obliczu wielkiego zagrożenia, wobec którego nikt nie jest bezpieczny. A teraz jeszcze te miejskie plakaty reklamowe i opublikowany w sieci film… (www.przezbartka.pl)

Prawda jest taka, że każdego dnia tysiące polskich rodzin, dowiaduje się, że niebawem zwiększy się stan liczebny ich członków. Ciąża stała się dziś tak powszechna jak zwykły katar, a co gorsza, znacznie łatwiej się nią „zarazić”. Ludzie nie wiedzą jak, nie wiedzą kiedy i nie mają pojęcia w jaki sposób zachodzą w ciążę. Nie ma znaczenia wiek – znamy przypadki nawet 80-letnich kobiet, które w tajemniczy sposób znalazły się w stanie błogosławionym. Ale to dopiero początek. Część dalsza przeczy już wszystkiemu co wiem dzięki studiom, niezliczonym naukowym sympozjom, własnym badaniom oraz prawie 20 letniej praktyce lekarskiej. W ciążę zachodzą także mężczyźni. I ten fakt jak żaden inny nie przyprawia mnie o zawrót głowy.
Nie znamy jeszcze przyczyny tego stanu rzeczy, wciąż badamy tę materię, i choć do tej pory wielu moich kolegów po fachu poległo (zaszło w ciążę) nie ustajemy w wysiłkach aby poznać prawdę.
Jeden z tropów prowadzi do znanej celebrytki, która zaszła w ciążę przez Bartka, drugi aż w sfery rządowe, w których trwa walka o zwiększenie przyrostu naturalnego wobec  kryzysu demograficznego i problemów ze świadczeniami dla przyszłych emerytów.
Szanowni Państwo, proszę o zachowanie spokoju i pełną dyskrecję. Na Państwu, jako mediach, spoczywa szczególna odpowiedzialność. Ostatnia rzecz jakiej dziś potrzebujemy to panika. Wciąż pracujemy nad tym fenomenem i mam nadzieję niedługo znaleźć rozwiązanie zagadki. Państwo jako pierwsi poznają prawdę. Do usłyszenia.

Dr. Hipolit Bartkowski, specjalista w zakresie ginekologii