Niedawno na Trendz pisaliśmy o przeźroczystych butach, które będą hitem na pokazach mody przedstawiających kolekcję wiosna – lato 2010. Przeźroczyste szpilki były na wszystkich wiosennych wybiegach mody, od Dsquared2, Prada po Fendi. Bracia z Dsquared2 stworzyli je w stylu rockowym ozdabiając je rożnymi dodatkami. Buty Prada charakteryzowały się metalicznymi, delikatnymi akcentem.
Jednak transparenty trend nie kończy się na tym. Cały przyszły sezon będzie przeźroczysty. Projektanci Tacy projektanci jak Michael Kors, jak i również wcześniej wymienione domy mody Fendi, Prada oraz Burberry postanowiły przenieś go również na torebki oraz biżuterię.
Na pokazie u Michael Kors modelki na wybiegu miały na sobie olbrzymie przeźroczyse korale zaprojektowane przez Alexis Bittar. Natomiast Burberry propnuje bransoletki w ciekawych, ostrych, geometrycznych kształtach. Prada I Fendi do swoich butów dopasowały torebki. Pierwsza proponuje wielkie, torby ukochane przez kobiety, natomiast Karl Lagerfeld dla Fendi zaprojektował malutkie kuferki.
Wiosną w sklepach na pewno zobaczymy wiele transparentnych dodaktów, zarówno w modzie jak i designie. Takie produkty jednym będą się kojarzyły z nowoczesnością, innym z kiczem.

Co wy o nich sądzicie?