Firma Iomega, będąca własnością EMC (NYSE: EMC), globalny lider w systemach ochrony danych, wprowadza na polski rynek ultraodporne przenośne dyski twarde Iomega® eGo™ Encrypt o pojemności 320 GB z technologią Drop Guard™ Xtreme, które sprostają nawet najtrudniejszym warunkom podróży. Oferowana przez nie pojemność pozwoli pomieścić do 1280.000 zdjęć, ponad 5920 godzin muzyki 480 godzin wideo.

Dyski Iomega® eGo™ Encrypt wyposażono w technologię Drop Guard Xreme wykorzystującą mechanizmy pozwalające urządzeniom przetrwać upadek z wysokości 2,1 m, co jest wartością dwukrotnie większą niż średnia na rynku. Wykorzystane materiały tłumiące drgania i gumowe ochraniacze obudowy Power Grip Band pozwalają przetrwać dyskom nawet w najtrudniejszych warunkach podróży, zapewniając nieprzerwany dostęp do danych. Bezpieczeństwo danych zapewnia również szybkie, sprzętowe szyfrowanie danych na dysku, chroniące przed niepowołanym dostępem i nie obciążające procesora komputera. 
Proces archiwizacji danych wspomaga dokładane oprogramowanie EMC® Retrospect® HD i MozyHome™ Online. 

Dysk Iomega® eGo™ Encrypt wyposażony jest w szybki interfejs USB 2.0 zapewniający transfer danych na poziomie 480 MB/s i nie wymaga dodatkowego zewnętrznego zasilacza. 


Dyski Iomega dostępne są w cenie detalicznej: 
Iomega eGo™ Encrypt Portable Hard Drive, USB 2.0, 320GB
99,90 EURO brutto

Urządzenia chronione są dwuletnią gwarancją (po rejestracji produktu zyskujemy dodatkowo 1 rok gwarancji).