Jeden z najpopularniejszych seriali już niedługo pojawi się na ekranach kin. Do decyzji o 
pełnometrażowej wersji Przyjaciół z pewnością przyczynił się sukces Seksu w wielkim  mieście, który pojawiając się w wersji kinowej zdobył jeszcze większą popularność. Mimo że nie podpisano jeszcze żadnych kontraktów, sama idea realizacji filmu staje się coraz bardziej realna. Szóstka bohaterów bijącego rekordy popularności sitcomu jest skłonna powtórzyć swe role i wypowiedziała się przychylnie na temat powstania kinowej wersji Przyjaciół.

Początkowo Jennifer Aniston była przeciwna ponownemu wcieleniu się w postać Rachel, jednak w późniejszym czasie i ona zdecydowała się ponownie spotkać z obsadą i producentami. Przyjaciele to serial, który powstał w 1994 roku. Już od początku cieszył się niezwykłą popularnością i gromadził przed ekranem TV milionową widownię. Perypetie i przygody szóstki przyjaciół znających się od czasów szkolnych, którzy wkraczają w etap dorosłości stały się bliskie niemal każdemu. To opowieść o miłości, związkach, karierze, seksie, życiucodziennym i przede wszystkim o przyjaźni. Wszystko pełne humoru i żartów, które stały się kultowe i przeszły do historii kina serialowego.

Ludzie na całym świecie kochają Przyjaciół. Niejedna kobieta stylizowała swą fryzurę „na Rachel”, pragnęła mieć zdolności kulinarne jak Monica czy jak Phoebe chciała być niebanalna i oryginalna. Joey dla  mężczyzn był wzorem podrywania, postać Rossa była bliska naukowcom z trzema rozwodami na karku, a Chandler mistrzem żartów. Czy sukces serialu powtórzy wersja kinowa? Najwięksi fani nie mogą się doczekać ponownego spotkania z bohaterami. Kiedy możemy się spodziewać Przyjaciół na ekranach kin? Początkowo zapowiadano 18 miesięcy produkcji. Jednak sprawa przycichła i nadal nie został podany konkretny termin wyprodukowania filmu. Na razie mówi się tylko, że kinowa wersja Przyjaciół jest w planach Warner Bros.