Sony Computer Entertainment Europe ogłosiło serię PSP™(PlayStation®Portable) Essentials, w której znajdują się wspaniałe gry na PSP wydane powtórnie w niskiej cenie. Ma to zapewnić każdemu użytkownikowi dostęp do najlepszych tytułów. W serii gier PSP Essentials, znalazły się niemal wszystkie gatunki: od pościgów samochodowych i skakania po planetach po turnieje z wiedzy ogólnej i uczniowskie czary. Premiera 20 gier wchodzących w skład serii została wyznaczona w Polsce na 4 czerwca. Każda będzie kosztować 39 złotych. Sukcesywnie planuje się włączenie do serii kolejnych tytułów.

Cena może wydawać się niska, ale same gry są pierwszej klasy. Znalazły się wśród nich tytuły z uznanych i doskonale sprzedających się marek jak Ratchet and Clank, Ben 10 Alien Force™, EA SPORTS™ FIFA 09, Harry Potter i Czara Ognia, Daxter i WipEout® Pulse. Dzięki przystępnej cenie gracze, którzy niedawno kupili PSP, mogą szybko stworzyć kolekcje, a doświadczeni fani PSP – powiększyć swoje zbiory o kolejne wartościowe tytuły.

„To wyjątkowa oferta, dla wszystkich posiadaczy PSP. Każdy z nich ma szansę kupienia najlepszych gier w bardzo atrakcyjnych cenach.” mówi Agnieszka Pilichowska, Product Manager w SCE Polska. „W połączeniu z innymi możliwościami PSP, jak odtwarzanie muzyki, filmów, prowadzenie czatu, staje się ona naprawdę atrakcyjnym wyborem w dziedzinie przenośnej rozrywki, zwłaszcza dla młodych i początkujących graczy.”.


W skład pierwszej partii produktów z serii PSP Essentials wchodzi 20 tytułów. Kolejne będą dostępne w przeciągu trzech miesięcy. Oto gry, które pojawią się w czerwcu:

Daxter™ (platformowa)
Everybody’s Golf™ (sportowa)
LocoRoco™(platformowa)
Medievil Resurrection (akcja/przygoda)
Pursuit Force™ (akcja)
Ratchet & Clank®: Size Matters™ (platformowa)
Secret Agent Clank™ (platformowa)
WipEout®Pulse (wyścigi)
Patapon™2 (przygodowa)
Buzz!® Master Quiz (quiz)
EA SPORTS™ FIFA 09 (sportowa)
Fight Night Round 3 (sportowa)
Sims™2 (symulator)
Harry Potter i Czara Ognia™ (przygodowa/platformowa)
Burnout™Legends (wyścigi)
Ben 10 Alien Force™ (akcja)
NARUTO: Ultimate Ninja Heroes 2 (akcja)
Cloudy with a Chance of Meatballs™ (akcja)
F1 2009™ (wyścigi)
Spongebob Yellow Avenger (platformowa)