Sony różnymi sposobami stara się przywrócić świetność PlayStation Portable - platformie, która w oczach wielu została przez koncern zlekceważona. Oprócz inicjatywy PSP Minis, o której pisaliśmy przy okazji targów elektronicznej rozrywki GamesCom 2009 europejski oddział Sony być może zaskoczy deweloperów kolejnym pomysłem.

Chodzi o zestawy deweloperskie dev kit, za które obecnie pobierana jest opłata w wysokości 1.500 dolarów amerykańskich. Być może wkrótce, podobnie jak w przypadku SDK dla iPhone, będą one darmowe.

Rozglądamy się za różnymi modelami biznesowymi - zarówno darmowym jak i tym opartym na naszym wsparciu.

W chwili obecnej szukamy dobrego portfolio gier. W przeciwieństwie do App Store chcemy wspierać każdego, kto dla nas tworzy - nie chcemy zostawiać deweloperów w dziczy. Na pewno więc nie jesteśmy zainteresowaniu daniem deweloperom dostępu do dev kitów i nie udzieleniu żadnej pomocy.

Są pewne niebezpieczeństwa w całkowitym otwarciu dostępu do dev kitów. Niektórzy z deweloperów App Store oraz PSP Minis mówią nam, że wolą nasze podejście ze względu na fakt, że jest bardziej czytelne.

Nasze cele nie są skupione głównie na konkurencji z App Store. Zdajemy sobie sprawę, że na pewnej przestrzeni będziemy konkurować, a umożliwienie deweloperem dostępu do naszych rzeczy pozwoli posunąć rzeczy naprzód

Więcej na gamelobby.pl