Wraz z początkiem października do sprzedaży weszła najnowsza odsłona przenośnej konsoli Sony. PSP Go została zbudowana podobnie, jak niektóre współczesne telefony komórkowe. Spod dość dużego ekranu wysuwa się „klawiatura” z czterokierunkowym manipulatorem, analogową gałką, przyciskami akcji, Select oraz Start.

Z konsoli zniknął napęd dysków optycznych UMD. Zamiast niego Sony wbudowało 16 GB pamięci, do której możemy ładować gry, zdjęcia, filmy oraz muzykę. Jest tu oczywiście też WiFi i Bluetooth. Jeżeli chodzi o ekran, jest to element który uległ poprawie. Zmniejszono jego rozmiar do 3,8 cala, ale jakość produkowanego przez niego obrazu jest bardzo dobra.

Gry dla tej konsolki będą dostępne do ściągnięcia przez Internet. Jest to coraz popularniejszy i przyszłościowy sposób kupowania gier. Ale moim zdaniem nic nie zastąpi pudełka z grą, ulotkami i instrukcją. Jest ona w pewnym sensie nowinką, ale tak naprawdę to prawie cały czas to samo. Zobaczymy, czy zmiany zastosowane przez Sony przypadną do gustu graczom…