Upalne lato, słoneczna plaża, połyskująca w słońcu natłuszczona oliwką skóra… Uważasz, że o twojej atrakcyjności decydują brak fałdek tłuszczu i promienny uśmiech? Nic bardziej mylnego! Na plaży tak jak w życiu codziennym obowiązują zasady psychologii. A ponieważ pokazujesz się tam w bikini, toteż ta część twojej garderoby mówi o tobie najwięcej…

Przyjrzyjmy się bliżej barwom kostiumów kąpielowych. Według niektórych psychologów najkorzystniejszą z nich jest kolor ciemnoniebieski i jego odcienie, z granatowym włącznie. Kolor ten nawiązuje do intelektu i podkreśla dobrze zbudowaną sylwetkę ciała. Wybierając ten kolor podświadomie dajesz do zrozumienia innym ludziom, że jesteś spokojna i zrównoważona, a na znajomych wybierasz jedynie osoby poważnie traktujące relację z tobą, które nie są wulgarne. Niebieski jest chłodny, dlatego ostudza również gorące spojrzenia osobników płci męskiej. Kolor ten jest polecany dla kobiet, które chciałyby zakryć drobne mankamenty swojej urody i optycznie siebie wyszczuplić. Najlepszy krój: top w tym samym kolorze co bikini, które może mieć krój szortów. Mogą to być też szorty z jeansu.

Zespół amerykańskich psychologów przeprowadził ciekawy eksperyment. Grupę atrakcyjnych dziewcząt ubrano w kostiumy o różnych kolorach, następnie poproszono je o spędzenie 5 minut w towarzystwie mężczyzn, tak aby mogli się im przyjrzeć. Kiedy dziewczęta z powrotem ubrały się w domowe ubrania nie wszyscy mężczyźni byli w stanie skojarzyć ich twarze z ubiorem. Okazało się, że wszystkie kolory odgadnięto w ok. 60-70% poprawnie z wyjątkiem koloru czerwonego. W przypadku tej barwy mężczyźni w ogóle nie byli w stanie skojarzyć jej z żadną z dziewcząt. Dlaczego? Ponieważ ten drobny, czerwony skrawek materiału tak intensywnie skupił ich uwagę, że nie zauważyli twarzy osoby, która go nosiła. Czerwony strój kąpielowy zbyt mocno przyciąga uwagę innych ludzi. Zastanów się więc czy na pewno tego potrzebujesz?

Bądź ostrożna w doborze stroju w kolorze zielonym. Jasny zielony rzadko na kim wygląda naprawdę dobrze. Nadaje on skórze nieciekawy odcień. Jest również symbolem niedojrzałości emocjonalnej. Jeżeli bardzo lubisz ten kolor pomyśl nad ciekawym połączeniem tej barwy z innymi. Na przykład niebiesko-zielone irysy na białym tle. Uwaga: wyłącznie na opalone ciało!

Żółty jest bardzo radosnym kolorem, ale oddaje twoje niedbalstwo i lekkomyślność. Nie jest polecany mężczyznom, podobnie jak kolor jasno zielony, z powodu kojarzenia go z infantylnością i niemęskością. Jest za to bardziej odpowiedni dla kokietek starających się wyglądać młodziej i dziewcząt szukających mężczyzny – „ojca”. Wybierając żółty pomyśl nad zastąpieniu go kolorem złotym. Na top wybierz najlepiej proste trójkąty, bez urozmaiceń w kroju. Lepiej zapłacić więcej i kupić dobry gatunkowo materiał niż tanią szmatkę, która będzie wyglądała wulgarnie. Tak dobrany złoty kostium będzie wyglądał naprawdę sexy!

A co z klasycznym kolorem czarnym? Fanki tego konserwatywnego koloru powinny trzymać go jak najdalej od twarzy (chociażby opalając się topless;-)) i połączyć go z jakąś znacznie jaśniejszą barwą. Czarne kąpielówki u mężczyzn są oznaką agresji. Więc nawet jeśli facet wybrał kostium dwu-kolorowy, ale część czarna znajduje się z tyłu, należy być ostrożną - on wyraźnie chce ukryć swoje naturalne dążenie do władzy. Co prawda kombinacja "czarno-czerwony" (czerwony z przodu) oznacza silny temperament, ale świadczy również o porywczości, niestabilności emocjonalnej i uporze. 

Jaki kostium będzie najlepszy w kolorze czarnym? Jeden z przykładów to strój w prążki czarne i jasnozielone oraz top bez ramiączek. Możesz zrobić wrażenie eleganckiej damy, ale kolor czarny sam w sobie taki właśnie jest.

Osoby kruche, delikatne i przewrażliwione często wybierają kolor biały. Wielu kobietom mężczyzna w białych kąpielówkach kojarzy się z maminsynkiem. Jeżeli marzysz o białym kostiumie zdecyduj się na taki z grubego materiału i koniecznie z dodatkowymi wzorkami. Koniecznie sprawdź czy kiedy jest mokry nie jest zbyt prześwitujący. Chyba, że na tym ci właśnie zależy ;-)

Źródło: womanspassions.com

Więcej na jejpsyche.pl