Okulary zdobione ćwiekami, punkowa bielizna, bojówki czy skórzane kurtki to nieodłączne atrybuty współczesnej, modowej, nieco ironicznej odmiany kultury Punk.

Z pierwotnymi założeniami anarchistów negujących drobnomieszczański styl życia nie ma to zbyt wiele wspólnego. Chodzi jedynie o modowe nawiązanie do punkowej estetyki lat 80.

Magazyn Glass zaprezentował sesję zdjęciową utrzymaną w takiej konwencji. Gwiazdą fotografii jest Kaitlin Aas. Modelka wciela się w rolę zbuntowanej nastolatki. Zwróćcie uwagę na detale. A konkretnie spójrzcie na biżuterię, która zdobi jej palce, uszy czy oczy.

Elementy kultury punk są tu wszechobecne. Swoistą kropkę nad „i” stawiają okulary utrzymane w tym klimacie. Te zdjęcia potwierdzają, że wpływ kultury Punk przeniknął do kultury masowej, stając się o zgrozo dla ojców założycieli ruchu, jej istotnym elementem. Dla współczesnych nie liczy się ideologia. Znaczenie ma tylko i wyłącznie styl. Punk's not dead to hasło, które nabiera zupełnie nowego znaczenia. Czasy tworzą kontekst. Współcześnie najistotniejszy wydaje się kontekst wizerunkowy i stricte modowy.