W marcu w perfumeriach pojawił się nowy zapach Pure Donny Karan z dodatkiem werbeny. Marka kontynuuje współpracę z organizacją charytatywną CARE, zajmująca się walką z ubóstwem na świecie. Tak więc i tym razem część dochodu ze sprzedaży trafi do krajów afrykańskich, aby wesprzeć tamtejszą ludność.

pure DKNY


Współpraca DKNY z CARE zaczęła się w 2010 roku wraz z wypuszczeniem na rynek waniliowej edycji Pure. Firma zatroszczyła się o los robotników z Ugandy, kupując wanilię do produkcji perfum wyłącznie od nich i zapewniając im długoterminową produkcję. Większość  pracujących na plantacjach osób stanowią kobiety. To o ich lepszą przyszłość tutaj chodzi. Co ciekawe, akcja nie polega na prostym ofiarowaniu darowizny. Dochód ze sprzedaży wspomaga przede wszystkim finansowanie szkoleń, które podnoszą kwalifikacje i mogą poszerzyć zawodowe i zarobkowe możliwości afrykańskich kobiet.


Tegoroczna edycja z werbeną stanowi kontynuację szczytnej akcji. Werbena bazyliowa użyta do produkcji perfum pochodzi z Togo. Dodatkowo materiał, z którego wyprodukowano flakon i opakowanie, jest w pełni pro-ekologiczny, gdyż  podlega w całości recyklingowi.
Zapach, jak przystało na Pure DKNY, uwodzi świeżością. Poza główną nutą bazylii i werbeny, wokół których zbudowana jest kompozycja, wyczuwalne są kwiatowe nuty jaśminu i piwonii oraz orzeźwiające cytrusy.


Kropla werbeny z Afryki, kropla dobrej woli. I oczywiście kropla luksusu w postaci pięknego, drogiego zapachu. Ale czy istnieje cena radości z niesienia pomocy innym?

 

Autor: Zuzanna Sołtys