Dla przeciętnego faceta, przyglądanie się niektórym z tych projektantów, ma kilka poważnych zalet. Ile razy zdarzyło ci wejść do sklepu czując wrażenie zagubienia i za dużego wyboru? Zdając sobie sprawę z tego, co będzie następnym trendem w modzie oznacza, że możesz poruszać się jak w mgle poprzez określone kluczowe elementy, które pomogą Ci utrzymać swój wizerunek w nowoczesny sposób. Ten zmysł kierunku także trzyma cię zaalarmowanym, w co rzeczywiście warto inwestować, a nie marnować pieniądze na ubrania, które są modne dzisiaj a znikną jutro.

Tu wkracza Rad Hourani. Po tylko czwartej autorskiej kolekcji w Nowym Jorku i Paryżu, stworzył już dosyć szumu z jego anty-konformistycznym credo i nie zwracaniem uwagi na sezony. Hourani kwestionuje standartowe przekonanie, że moda powinna być podzielona na grupy wzajemnie się wykluczające - wiosnę / lato, jesień / zimę - poprzez proponowanie odzieży, które nie jest ściśle zdefiniowana przez sezon (wreszcie!). 
„Ze względu na charakter kalendarza mody, muszę przedstawiać moje kolekcje z rocznym wyprzedzeniem, ale tworzę z myślą, że mogą one być używane przez każdego, w każdej chwili” wyjaśnia projektant. Wg, niego nie należy rozpoczynać każdego nowego sezonu z określoną koncepcją, lecz próbować nawiązać ciągłość z jednego sezonuj na drugi. Zyskuje się wtedy ponadczasowość.

„Mam alergię na trendy! Osoba, która nie podąża za trendami i nosi to, co czuje, że jest odpowiednie dla jej ciała i sylwetki w nowoczesny sposób, nie potrzebuje żadnych rad.” 
Do czego dąży Hourani? Chce aby ubrania, dawały użytkownikowi śmiały wygląd bez wyglądania wymyślnie lub z przesadą. Chodzi o prostotę, ale wyrafinowaną w szczegółach. Pewność siebie i siłę. Długie, proste, ostre, czarne i gładkie sylwetki, kształty geometryczne, które żyją poprzez ruch osoby. „Mam nadzieję dotrzeć do ludzi, którzy nie definiują siebie w ściśle określonych ramach.” 
W procesie projektowania wychodzi od tego, co sam chciałbym nosić uzyskuje prawdziwe i proste podejście, to pozwala skupić się na własnej estetyce, a także ocenić swoje zaangażowanie w użyteczność, funkcjonalność i komfort. „Nie ma nic co straszniejsze niż moda - lub cokolwiek innego - która pasuje dla każdego.” kwituje.

Esencja mody męskiej na 2009 wg. Hourani? - skórzana kurtka, skórzane spodnie lub buty. A najczęstsze błędy męskiej mody? „Kiedy śledzimy ślepo trendy, kiedy używają zbyt dużo produktów do włosów lub perfum, lub gdy noszą pogięte spodnie. Również duże krawaty, wysokie paski, dwa razy za duże marynarki, aby wyglądać na większych, płaskie buty.”