Ostatnio pisaliśmy o „Dużych zmianach w świecie mody”. W momencie gdy artykuł był publikowany nie było jeszcze wiadomo jak potoczą się losy Rafa Simonsa oraz kto zajmie miejsce Johna Galliano jako dyrektor kreatywny domu mody Dior. Teraz sprawy są już jasne.

raf simons

To właśnie Raf Simons, który w lutym zakończył współprace z marką Jil Sander, został głównym projektantem Diora. Obecnie Simons przebywa w Paryżu gdzie przygotowuje najnowszą kolekcje, którą zobaczymy już w lipcu na CoutureWeek.

Jaka będzie jego pierwsza kolekcja w nowym miejscu? Wielu uważa, że Raf Simons tworzy rzeczy tylko minimalistyczne. Owszem w rzeczach jego projektu dla Jil Sander królował puryzm (dążenie do prostoty) jednak sam projektant nie uważa się tylko za minimalistę  „Nie sądzę, że to źle nazywać mnie minimalistą.

raf simons 2

Źle jest nazywać mnie tylko minimalista. Jestem również romantyczną osobą”. Będzie nam dane przekonać się o tym w najnowszej kolekcji Diora gdzie motywem przewodnim będzie kobiecość … ponieważ jest piękna, nieskończona i permanentna”. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na efekty jego pracy i życzyć owocnej współpracy.

 

Autor: Katarzyna Rytel