Rafał Nowiński to młody projektant z Krakowa, które mimo młodego wieku ma już kilkuletnie doświadczenie.
Jego najnowszą kolekcję mogliśmy podziwiać podczas Fashion Affair Cracow 09. Pokaz mody na którym przybyło aż 300 osób, odbył się w Hotelu Andel's.
Rafał pokazał trzy linie pret-a-porte, haute cuture oraz wedding cuture. Wszystko poparte pokazem fryzjerskim atelier Avant-Apres. Projektant przełamuje konwencje, ale jednocześnie tworzy ubrania, które założy każda kobieta niezależnie od okazji. Bowiem na wybiegu mogliśmy zobaczyć sporo bardzo modnych w tym sezonie ołówkowych spódnic, bufiastych rękawów i panterki. Czyli wszystko czego domaga się nowoczesna, elegancka kobieta w współczesnym świecie. W ubraniach zarówno możemy chodzić do pracy, jak na drinka do klubu.
Rafał głównie porusza się w kolorystyce stonowanej, czyli bieli, czerni oraz szarościach.
Projektanci w Polsce, jak Zień, Baczyńska czy Woliński idą na łatwiznę. Najchętniej projektują suknie wieczorowe dla kobiet, które zawsze w modzie były najłatwiejszą i najprzyjemniejszą częścią. Wystarczy dobry, jakościowy materiał i klasyczne szycie. Rafał natomiast nie zarzucił Nas wieczorowymi kolekcjami, co jest ogromnym plusem. Jest to sygnał, że projektant jest od siebie wymagający i nie idzie na łatwiznę. Olbrzymi plus na projektanta za świetny prosty wybieg. Coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, gdy modelki muszą przeciskać się przez widzów.
Już nie możemy się doczekać kolekcji wiosennej!