Rajstopy to najprostszy i najtańszy sposób, by zmienić zwykły strój w ciekawą i zwracającą uwagę stylizację. Wiedzą o tym projektanci i do roku wprowadzają coś nowego w tej kategorii. W sezonie jesienno - zimowym najlepiej to widać, ponieważ wtedy rajstopy to integralna część stroju dobrze ubranej kobiety. W tym sezonie pojawiają się nowe trendy, ale wciąż królują też te sprzed sezonu lub dwóch.

Gwiazdy lubią przełamywać jesienną szarugę kolorami. Nie zawsze musi to być kolor o.d stóp do głów, wystarczą  barwne rajstopy lub pończochy. W tym roku rządzi fiolet, ale równie dobrze możemy postawić na inne mocne kolory: czerwień, pomarańcz, a nawet żółć.Jeżeli mamy odwagę zaszaleć, możemy wybrać te wielokolorowe, np. z komiksowymi nadrukami. Pamiętajmy o jednej zasadzie, mocne rajstopy i stonowana reszta stroju

W zeszłym sezonie hitem były koronkowe rajstopy. Jak się można przekonać, w tym roku będą nadal się pojawiać i to równie często.  Koronka to w końcu bardzo kobiecy motyw, z klasą i jednocześnie nie jest tak ryzykowny i odważny, jak te w intensywnych barwach. Do wyboru mamy klasyczne czarne lub białe, ale świetnym wyborem będą np. bordowe (genialne rajstopy Blake Lively w jednym z odcinków Gossip Girl). Najpepiej prezentują się w zestawieniu z modnymi czółenkami.

Dla preferujących bardziej rockowy styl przygotowano tzw. dziurawe rajstopy. Jedną z prekursorek tego stylu jest Miley Cyrus. Z tym trendem należy jednak uważać. Najlepiej wyrać ostrożniejszą wersję tych z "regularnymi dziurami". Zamiast supermondych możemy bowiem zostać uznane za niechlujne. Nie wszyscy akceptują ten trend, inni śmieją się, mówiąc, że to świetne rozwiązanie na czasy kryzysu. 

Jako, że w tym sezonie wszystko się błyszczy, mogą połyskiwać też rajstopy. Dlatego i na nich pojawiają się różne aplikacje, pn. złota  rybia łuska. Czekamy na kolejne szokujące pomysły.