Natura zawsze inspirowała projektantów, zarówno mody, jaki i dizajnerów. Zwierzęta, rośliny mają idealne proporcje, kształty oraz kolory. Od wieków to właśnie one były naśladowane przez wielkich artystów. Dlatego co sezon projektanci czerpią z nich, aby tworzyć przepiękne kreacje. W zeszłym oraz obecnym sezonie niewątpliwie najmodniejsze były pawie oraz strusie pióra. Można było je zobaczyć na każdym wybiegu mody. Na przyszły sezon, jesień 2009 / zima 2010 odchodzimy od strusiów i pawi do bardziej dzikich i stonowanych ptaków.

Kolekcja Ralph Lauren jesień 2009 / zima 2010 jest pełna piór ptaków w odcieniach czerni, brązu, rudego czy też białego. Projektant umieścił je wszędzie, gdzie tylko się dało. Pióra znajdziemy zarówno na rękawach, czapach, jak i na broszkach. Kiedy w zeszłym roku występowały grupami, w tym roku są w pojedynkę, bardziej jako akcent niż całość.

Pojedyncze pióra mieszamy z różnymi wzorami, które wydawałoby się, że do siebie nie pasują. Ralph Lauren połączył je z czerwono-czarną kratką oraz z wzorem panterki.
Pióra dodają niezwykłej elegancji oraz oryginalności. Jeszcze niedawno Carrie Bradshaw w serialu Seks w Wielkim Mieście do każdego stroju dodawała olbrzymi kwiat, na przyszły sezon wszędzie dodajemy piórko