1) Victoria Beckham- nikogo chyba nie dziwi zwycięstwo byłej spicetki, której w okresie świetności zespołu nadano nawet pseudonim Posh Spice. Warto wiedzieć, że Victoria w 2004 roku stworzyła własną kolekcję DVB Style, a dwa lata później wydała nawet książkę o modzie zatytułowaną That Extra Half an Inch: Hair, Heels and Everything In Between. Mimo, iż wiele osób uważa, że styl tej brytyjskiej wokalistki jest tandetny, kiczowaty nie sposób nie zgodzić się z tym, iż moda to wielka pasja Victorii.

2) Tomasz Jacyków- określić tego pana mianem kontrowersyjnego stylisty to zdecydowanie za mało. Samozwańczy guru, arbiter elegantiarum, który niczym liga kobiet w polskiej komedii „Seksmisja” rządzi, radzi i nigdy Cię nie zdradzi, a wszystko to za „drobną” opłatą oczywiście. Kiedy zaś ubierzesz się już według przykazań naszego mentora przechodniom mijającym Cię na ulicy z pewnością przypomni się inny wartościowy obraz M. Koterskiego- „Dzień świra”. Rozmyślania nad przyczynami tego zaskakującego skojarzenia pozostawiam klientom pana Tomasza i przystępuję do skomentowania kolejnego miejsca w rankingu.

3) Joanna Horodyńska- zainteresowana trendami modelka, której blog przypomina mi nieco „Latający cyrk Monty Pythona” oraz starania niektórych polskich kabaretów czyli przerost formy nad treścią -niepotrzebna nadbudowa. Człowiek uśmiecha się tylko wtedy, kiedy ktoś inny („wtajemniczony”) szturchnie go. Niewtajemniczonym, złośliwym oraz spragnionym rozrywki z najniższej półki polecam za to serwis www.podelek.pl. Tam z pewnością znajdziecie więcej informacji na temat pani Joanny.

4) Piotr Rubik- od czasu kiedy cała Polska przestała klaskać i zapanowała cisza w eterze dziennikarze prześcigają się w wymyślaniu „modnych” tematów dotyczących pana Piotra. Obok informacji o mamie słynnego kompozytora pracującej w kolekturze Lotto wszyscy dowiedzieliśmy się również o ważnym wyborze życiowym Rubika. Otóż przefarbował on włosy (a właściwie to, co z nich jeszcze zostało) i tym zszokował konserwatywną publikę, która upodobała sobie poprzedni „anielski” image dyrygenta. Na szczęście włosów zostało jeszcze na kilka skandali więc egzystencja pana Piotra w show-biznesie nie jest na razie zagrożona.

5) Paris Hilton- moda jak wiadomo ma rożne oblicza, a jedno z nich charakteryzuje się blond lokami, zamiłowaniem do różowego koloru, lateksu oraz małych piesków chiquaqua. Paris Hilton obok różnorodnych zajęć, jakie wykonywała w wolnym (od imprez) czasie stworzyła także własną kolekcję ubrań , która dostępna była ekskluzywnych butikach dość krótko. Przyczyny, dla których Paris przestała projektować są już zapewne znane domyślnemu czytelnikowi. Możemy jednak przypuszczać, iż w najbliższym czasie dziedziczka „wypromuje” kolejne nagranie porno ze swoim udziałem ponieważ na tym właśnie (oprócz skandali związanych z „modą”) polega jej egzystencja w show-biznesie.

6) Zac Efron- życiowy partner Vanessy Hudgens, idol milionów nastolatek podobnież wydaje na ciuchy około 10 tysięcy dolarów miesięcznie. Mało jak na „gwiazdę”- niebotyczna suma jak na faceta. Zac potrafi wydać 400 dolarów na buty od Prady. Wiadomo też, że nie ma osobistego stylisty, który czuwałby nad tym, aby nasz młodzieniec był zawsze modnie ubrany. Patrząc na różnorakie „wyczyny” Jacykowa rozumiemy i popieramy decyzję Zaca!

7) Katie Holmes- uzależniona od zakupów partnerka Toma Cruise’a i eks- przyjaciółka Victorii Beckham. Ostatnia informacja-nazwisko byłej koleżanki może posłużyć jednocześnie za komentarz wyjaśniający dlaczego młoda aktorka znalazła się na 7 miejscu takiego właśnie rankingu. Niedomyślnemu czytelnikowi podpowiem jeszcze pytaniem. Na czym mogła polegać przyjaźń pomiędzy Victorią, a Katie?

8) Sarah Jessika Parker- znana ze swojego zamiłowania do modnych strojów aktorka- gwiazda „Seksu w wielkim mieście”. Przez sześć lat znakiem rozpoznawczym Sarah w serialu były szpilki Manolo Blahnika i czerwona parasolka z Plaza Hotel. W roku 2004 została „twarzą” sieci sklepów odzieżowych GAP. Mimo, iż nie każdemu z pewnością podoba się styl aktorki jednak nikt chyba nie zaprzeczy, że Sarah interesuje się modą i potrafi się nią bawić.

9) Micheal Jackson- tragicznie zmarły król popu potrafił eksperymentować z modą i nikogo chyba nie dziwi, że znalazł się on w takim rankingu. Bardzo wiele stylizacji Micheal’a budziło kontrowersje i zainteresowanie prasy brukowej. Dziennikarze tuż przed śmiercią króla śledzili każdy jego krok, jak również komentowali oryginalne stroje. Przez pewien czas (kiedy Micheal nie występował publicznie) stały się one głównym tematem plotek dotyczących jego osoby.

10) Tori Spelling- nasze zestawienie zamyka gwiazda serialu dla nastolatków z lat 90-tych, Beverly Hills, 90210, która znana jest ze swojego zainteresowania „modą”. Co prawda ostatnio brak nowych plotek na temat zakupów Tori jednak myślę, że chwilowo wystarczy zdjęcie pokoju jej synka. Widać tu rękę prawdziwej projektantki i designerki. Wrażliwych odbiorców proszę teraz o zamknięcie oczu!

Inne gwiazdy, o których często mówi się ze względu na ich „modne” wpadki to:
11) Doda,
12) Lady Gaga
13) Edyta Górniak,
14) Jennifer Lopez,
15) Britney Spears.