Poniżej zrobiliśmy ranking od oryginalnych szampanów po wina musujące.
Jeżeli już kupiliśmy odpowiedni rodzaj, należy je teraz odpowiednio schłodzić. Na pewno nie mrozić. Najlepiej na trzy do czterech godziy przed podaniem wsadzić butelkę do naczynia z lodem. Podać na stół również w takim naczyniu.
By elegancko, bez wybicia okien otworzyć szampana trzeba trzymać butelkę za szyjkę lewą ręką (ciepło dłoni kieruje ruch bąbelków w głąb butelki), a prawą wykręcać korek.

Szczęśliwego Nowego Roku!

1. Moet & Chandon Champagne Imperial Brut

To delikatna kompozycja z aromatem suszonych owoców i dojrzałych zbóż, polecany do deserów owocowych, doskonały z serami pleśniowymi. Prawo do używania nazwy "szampan" mają jedynie wina produkowane metodą tradycyjną w regionie Szampanii we Francji. Moet & Chandon to szampan numer jeden na świecie.

2. Dom Perignon Vintage
Trunek ten został  stworzony na cześć Dom Pérignona, benedyktyna, który wedle legendy wynalazł bezpieczny sposób produkcji szampana. Jest szampanem typu vintage, co oznacza, że wszystkie winogrona użyte do produkcji pochodzą z tego samego rocznika.

3.Veuve Clicquot Ponsardin Champagne Brut
Klasyczny szampan Veuve Clicquot, dostępny w kilku rozmiarach butelek, jest świetnym towarzyszem wszelkich uroczystości. Jego czysty, owocowy smak i intensywny aromat predestynują go do roli idealnego aperitifu.

4. Piper Heidsieck Brut
Piper Heidsieck Brut to szampan z ponad 200-letnią tradycją. Pochodzi z Reims w Szampanii. Jest oficjalnym napojem festiwalu filmowego w Cannes. Zachwycał się nim Fellini, Bergman, a nawet Woody Allen.

5. Dorato
Dorato to rodzina wspaniałych win musujących produkowanych naturalną metodą podwójnej fermentacji. Proces produkcji zapewnia im gwarancję niezmiennej jakości, a znajomość marki wśród konsumentów czynią z niego niekwestionowanego lidera na rynku. Smak win skomponowany został specjalnie dla polskiego odbiorcy.

6. CIN&CIN Spumante białe

To wina docenione na rynku nie tylko przez konsumentów, ale również przez ekspertów. Wina te posiadają najwyższej jakości kupaż ze specjalnie wyselekcjonowanych win z północnych Włoch.