Netbooki bardzo szybko stały się ulubionymi gadżetami wszystkich osób, które nie tylko cenią sobie wolność ale przede wszystkim mobilność. Dzięki małym rozmiarom możemy je włożyć do torebki i zawsze go mieć przy sobie. Na rynku pojawiło się bardzo wiele designerskich netbooków, które nie tylko zachwycają nas swoimi małymi gabarytami ale przede wszystkim bardzo ciekawym designem. Najciekawszym netbookiem pod  względem designu jest HP Mini 2010 Vivienne Tam Edition. Netbook dzięki oryginalnej grafice- motyle jest bardzo kobiecy a przy tym elegancki. Warto dodać, że w komplecie dostajemy od razu bezprzewodową myszkę w takiej samej kolorystyce.

Drugie miejsce zajmuje Samsung N310. To co go charakteryzuje to nie tylko małe rozmiary ale bardzo ciekawy minimalistyczny design. Dzięki ciekawej klapce oraz kolorystyce netbook zwraca naszą uwagę. Dostępny w kolorze czerwonym i niebieskim.

Netbookiem który zajął 3 miejsce jest Sony Vaio X.  Waży jedynie 780 gram. Do tego prosty minimalistyczny i elegancki design sprawia, że pasuje on zarówno do eleganckiej kobiety i przedsiębiorczego mężczyzny. Dostępny w dwóch kolorach- czarnej i białej.

Czwarte miejsce przypadło netbookowi Sony P Series. Jest to netbook, który zmieści się do kobiecej torebki. W komplecie dostajemy elegancką skórzaną kopertówkę w której możemy nosić naszego netbooka. * calowy ekran sprawia, że jest to najmniejszy netbook na rynku.

Ostatnie miejsce przypadło netbookowi Acer Aspire One. Klasyczny biurowy wygląd i stonowana kolorystyka( czerwień, biel, granat ) sprawiają, że pasuje on do wyglądu każdej osoby. Do tego długi czas pracy i touchpad inspirowany produktami firmy Apple może zaskoczyć wiele osób